Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

FC Čenkovce - Titanic Štěpánovice 3 : 2

Zájezd  SC Titanic Štěpánovice na Slovensko ve dnech 23 – 24 června 2018.

V sobotu v 9 hodin ráno, odstartoval autobus, na jehož „palubě“ bylo 29 členů a přátel Titanicu a přes Halámky, Vídeň, Bratislavu a Senec dorazil brzké odpoledne do družební vesnice Čenkovce na „Žitném ostrově“. Původně se zde měl odehrát turnaj mezi domácími borci, Titanicem a FC Vitaminem Hegykö a byl by čtvrtým v pořadí. Před měsícem ovšem maďarský soupeř odřekl z finančních a hráčských důvodů a tak domácí chtěli zajistit ještě jednoho soupeře. To se do poslední chvíle nepodařilo a tak nový „ministr financí“ Prokeš spolu s „ministrem zahraničí“ Füssim řešili čas odjezdu, příjezdu i programu na místě. Po příjezdu jsme poobědvali dobrou klobásu a jeli se ubytovat, to proběhlo bez nejmenších problémů. Následně se autobus vrátil na hřiště v Čenkovcích a kolem 16.30 začal zápas.

FC Čenkovce  :  SC Titanic Štěpánovice   3 : 2  ( 1 : 1 )

Sestava :                                             Puchinger

Prokeš             Maroušek       Mlýnek            Mirek Fiktus

Tlačil               Kopačka          Chmel             Marek Fiktus

Borovka          Matoušek

V obraně střídal Babka, v útoku Brůžek Miroslav

Začali jsme poměrně nebojácně a po dobré kombinaci Borovky a Kopačky, slabě vystřelil Matoušek. V 5 minutě se k trestnému kopu postavil Mario Fíček, ale poměrně ledabyle poslal míč vedle. V 9 minutě po rohovém kopu se dobře prezentoval pěknou hlavičkou Maroušek. O minutu později Kopačkova střela pravou kopačkou z otočky, nadělala starosti domácímu brankáři, ale chytil. Posléze zazářil i náš brankář, když v rozmezí 11 až 18 minuty vyrazil nohou střelu z blízka a pak chytil 2 gólové, tvrdé střely. Bravó! Pak jsme se opět začali prosazovat my a začalo to sice přesnou, ale slabou hlavičkou Matyho Matouška. Ve 34 minutě jsme si vypracovali zatím největší šanci, když po solidní kombinaci našel centr Kopačky na malém vápně hlavu Borovky, který jí ovšem využívá jinak, než aby s ní dal gól. Škoda!! Vzápětí jsme na to mohli zapomenout, protože Dušaneček Mlýneček z Bazalů a Vlkojc vyslal do „brejku“, chytrou přihrávkou za obránce, Maria Fíčka, který sice „na podruhé“, ale přeci jen dal na 0:1 bravó! Naše radost ovšem trvala jen 2 minuty, neboť ve 37 minutě soupeř vyrovnal po rohovém kopu. Roh kopal Laco, švagr našeho „ministra zahraničí“, který v Maďarsku posiloval naše řady a teď, posledními silami, kopl míč na přední tyč. Běžně se míč podaří odkopnout, jenomže se tam motaly nohy Prokešovy a Mirka Fíka a tak jsme dostali, laciného „fíka“ na 1:1. Škoda, do půle bylo blízko!!

Druhý poločas začal poměrně vyrovnaně, až ve 49 minutě byla zajímavá bratrská souhra, když na střílený roh Marka, naběhl Mirek, ale hlavou, minul, opět škoda. Po dvou minutách jsme se opět mohli radovat, když opět zafungovala souhra aktérů při prvním gólu. Tentokrát se Fíček asi z 25 metrů opřel do míče svou lepší, tedy levou nohou a vymetl z levého „vinglu“ (z pohledu brankáře), všechny přítomné pavouky 1 : 2 bravó!! Vzápětí nás opět podržel Puchinger, který tvrdou střelu vyrazil, a dorážka trefila tyč. Při zákroku si však poranil rameno. Následně stojí za zmínku trestný kop Fíčka, který šel těsně nad branku a v 60 minutě pěkná střela Borovky, bohužel, těsně vedle. V 64 minutě jsme se nechali unést útočením, zbytečně se odkryla levá strana a po nepřesné přihrávce soupeř vyslal do brejku svého nejlepšího hráče, který s přehledem, vyrovnal na 2 : 2, škoda!! Bohužel, při snaze střelu chytit se Puchingerovo rameno ještě více poškodilo a tak po několika minutovém ošetřování, nastoupil do branky, Maty Matoušek. Krátce po zahájení hry vyslal dálkovou střelu Mlýnek, ale šla jenom nad branku. V rozmezí několika minut okolo 70 minuty (přesný čas znal jen rozhodčí) se dvakrát vyznamenal Maty, když vyrazil dvě tvrdé střely, vyslané uvnitř velkého vápna. Asi v 75 minutě kopal Fíček ze strany trestný kop a tak, jak jsou sehraní z „mistrovské kopané“ hledal hlavu Kopačky, ovšem obránce byl proti a míč lehce odklonil. Všichni už se pomalu viděli ve sprše (hráči), nebo u dobrého moku (ostatní účastníci zájezdu), když v poslední minutě nastavení jejich nejlepší hráč Ferko provedl několik brilantních kliček, střelou do tyče zajistil před brankou velkou „trmu vrmu“, žádný z našich hráčů míč neuklidil, který nakonec „vyplaval“ na malém vápně a byl, bohužel, uklizen do naší branky 3:2, velká škoda!!! Všichni aktéři zápasu byli spokojeni, domácí, že šťastně vyhráli a naše „třináctka“, že byla vyrovnaným soupeřem, dobře si zahrála, akorát toho štěstíčka, mělo být víc. Dokonce velmi kladné hodnocení výkonu všech našich hráčů měl i „ministr sportu“ a kapitán v jedné osobě Honza Tlačil alias „Fajfka“, který je spíše naladěn vždy skepticky až kriticky.

Po krátkém občerstvení jsme odjeli do penzionu, kde se všichni načančali a ve 20 hodin nás výborný pan řidič autobusu, odvezl do kulturního domu, kde jsme se všichni dobře bavili při poslechu i tanci. Pan starosta Kopačka si s místním panem starostou tradičně vyměnili „přátelské nóty“ s tím, že přátelství mezi námi je krásná věc, která se má obcemi, podporovat. Náš klub si také trochu „přihřál polívčičku“ a předal místnímu panu starostovi 5 litrové štěňátko Regenta. Ocenili jsme také, jak minulé, tak současné zásluhy „ministra zahraničí“ Füssiho a jeho sestry Perličky, na bezproblémovém zajištění našich zájezdů. Pan „kancléř prezidentské kanceláře“ Florián předal s polibkem Perličce dárkový balíček a Františkovi také malé štěňátko. Pak se hodovalo, zpívalo, tančilo a popíjelo a tady jsme opět, jako vždycky na vítězné vlně, neboť v časných ranních hodinách jsme při odchodu na penzion vyhráli 13 : 8!!

Po krátkém už nedělním spánku a vydatné snídani jsme odjeli do termálního komplexu v Dunajské Stredě a zde jsme až do půl druhé relaxovali v bazénech, nebo se Smädnym Mnichem, či Zlatým Bažantem. Všichni účastníci opět přišli včas, což probíhalo celou dobu zájezdu, a celou cestu zpět, všechny bavila druhá pracovní náplň pana Fajfky – byl opravdu ministrem srandy!! Cesta nám díky tomu příjemně utíkala, příjemné a osvobozující byly i pravidelné zastávky, dokonce i v rakouské přírodě. Snad se všem zájezd líbil, pak to všude říkejte, pokud něco ne, řekněte to nám.

P.S. Moje oblíbená značka a tak ji opět užiju. Je nutné vyjmenovat účast ještě jednoho ministra a to „ministra kultury“ Karla Gregora, známého dlouholetého kronikáře Titanicu. Jsme rádi, že s námi jel a opět se postupně dostává do formy. Na závěr si dovolím „malé  politikum“, nevím kolik měl sebou pan prezident Zeman při návštěvě na Slovensku ministrů, já jsem ale byl velmi spokojen, protože jsem měl sebou 4 ministry, pana kancléře a pana starostu. Co si víc přát, že jo.