Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Šumavan Frymburk - Titanic Štěpánovice 2 : 4

Titanic v pátém ročníku turnaje ve Frymburku konečně vítězný!!!

Vážení přátelé ano, našemu SC Titanic Štěpánovice se podařilo vyhrát tradiční turnaj. No tedy turnaj byl původně ohlášený, když jsme se ale dostavili téměř všichni k zahájení zápasu číslo 2, tak nám domácí oznámili, že se staří páni ze sousedního Světlíku, nedali dohromady. Tím bylo jasné, že vítěz jediného zápasu bere vše. „Rada starších“ účastníků zájezdu navrhla domácím sehrát zápas v klasické minutáži 2x 45 minut, což bylo velmi moudré rozhodnutí, které doložíme v popisu průběhu velmi napínavého zápasu. Je třeba také upřesnit výše uvedené … „téměř všichni“, slovíčko téměř odpovídá asi 190 cm „vysokemu chacharu“, který se zasekl pravděpodobně ve „Vlkojskem šenku“ a nebyl ve stavu brát telefony nejen ministru financí, který dával dohromady nominaci, ale ani prezidentovi!! To je velmi neomluvitelné a tak bude ve čtvrtek zahájeno disciplinární řízení, objektivně je možné i poznamenat, zda by byl mužstvu něco platný, pokud byl v jináči. Realizační tým ve složení prezident a Jirka Hartů, měl k dispozici celkem 13 borců do hry, 9 fandů pro radost ze hry, a k zápasu nominoval, následující sestavu:

Puchinger

Fiktus Mirek               Finger                         Šauer Petr                  Kučera

Tlačil               Šauer Mir. ml.                        Maroušek                   Prokeš

Šauer Mir. st.             Fiktus Marek

Trčka, Chmátal,

Šumavan Frymburk  :  SC Titanic Štěpánovice  2 : 4  (2 : 2)

Průběh a napínavost zápasu dokládají následující nejzajímavější momenty. Začátek byl při velkém vedru a očekávání 90 minut, poměrně ospalý.

8“- Maroušek vyslal naši 1 střelu, spíš „bochánek“ nad branku, vzápětí měl soupeř 1 roh,

15“- už poměrně tvrdší střela Míry ml. dopadla stejně,

16“- zablokovaná tvrdá rána Mária Fíčka,

• Doposud soupeř několikrát nepřesně vystřelil a jednu ránu na bránu Puchi. chytil,

19“- centr Fíčka na Fíka, jehož centr po zemi z úhlu gólman vyrazil před sebe, nikdo tam,

20“- 1:0 soupeř profitoval z naší neznalosti hustoty a výšky trávníku, Kuba Kuča dal krátkou malou domů, váhavě vybíhajícího Puchiho soupeř prohodil a míč do brány dotlačil,

23“- po tvrdé střele ml. Míry, už šla krásně metr nad zemí, ale vedle, vyhlásil sudí občerstvení

25“- opět ml. Míra po narážečce od Fíčka tvrdě už doprostřed brány, gólman chytil,

30“- 2:0 po zbytečné ztrátě míče na půlce nás přečíslili a rozebrali, ale i zdravě naštvali?

39“- tvrdou střelu Fíčka vyrazil brankář na roh, z něj posadil Fíček míč ml. Mírovi na hlavu a míč s malou tečí skončil těsně vedle,

40“- 2:1 po rozehraném rohu byl ve vápně faulován Fíček a sám proměnil penaltu,

43“- 2:2 tentokrát už výborná kombinace vyšla, Maroušek po narážečce od Fíčka prostrčil míč „českou uličkou“ Chmátalovi, který obešel i brankáře.

Krásný závěr poločasu jsme si pěkně užili o přestávce, vysvětlili si některé maličkosti a správně nažhaveni vstoupili do druhé půlky.

46“- Fíček po krátkém sólu před ustupujícím stoperem prudce vystřelil vedle vinglu,

49“- nebezpečný postupný útok soupeře byl zakončen prudkou střelou těsně vedle,

51“- na pěkný centr Kuči naběhl opět Fíček a z „voleje“dal svou slabší pravou těsně vedle,

53“- pod tlakem presujícího soupeře zahrál Finger skákavou „malou domů“, Puchi ve snaze dostat míč hned co nejdál, tak ho z první trefil „šajtlí“ nad sebe a koukal se všemi přítomnými na hřišti, kam po dopadu skočí. K radosti naší celé výpravy skočil těsně vedle brány!!!

54“- cílená technická střela soupeře skončila na břevně ještě rozklepaného Puchingera,

56“- po kombinaci z trestného kopu Maroušek (Marda) levou zase přestřelil,

57“- tentokrát střela soupeře bez přípravy skončila opět na břevně,Puchi věděl, kam sedne,

61“- mladší Míra po narážečce Fíka opět přestřelil,

66“- po kombinaci Trčka (Trči), Fíček, Chmátal, který již gólmana jen nastřelil,

68“- líbivá kombinace Fíček,Marda,ml.Míra jehož tvrdou střelu doprostřed, brankář chytil,

Naše mužstvo začalo soupeře přehrávat lepší fyzičkou, nadšením, snahou po vítězství a v 65 minutě i správným občerstvením, což se plně projevilo v závěru úplným otočením výsledku.

76“- 2:3 po našem závaru se odrazil míč na velké vápno a Trči ho nekompromisně uklidil,

81“- Marda po narážečkách  s Trčim, prokličkoval do vápna, ale nedal,

84“- 2:4 Fíček s Trčim šli do přečíslení na obránce, Fíček lobem přehazoval gólmana, který lehkou tečí předložil míč Trčimu a ten dal do prázdné, (táta mu shora jistě tleskal).

Velké penzum práce odvedla i zbrusu nová stoperská dvojice „votrok“ Finger a Petr Šauer, která měla vždy snahu fotbalově rozehrát získané míče, nebo míče z autů od naší brány. Na kterémkoliv určeném místě sestavy své úkoly plnili Prokeš, „fajfky“ministra sportu Tlačila i náš nejstarší „nejen Šauer“ borec, ale kapitán, který dovedl mužstvo k úspěchu!! Svědčí o tom pohár a dárkový koš za 1 místo, pohár Trčkovi za nejlepšího střelce a pohár nejlepšího brankáře Puchingerovi!! Zajímavý je i výsledek, protože loni jsme, bohužel, 2x 2:4 s Vyšším Brodem i Frymburkem, prohráli. Jediným nedostatkem se tak stala skutečnost, že ministr sportu a srandy „Fajfka“ Tlačil, neviděl vítězné góly, protože byl ve sprše!!! Dobře mu tak, žebral u realizačního týmu, aby ho uvolnil 20 minut před koncem, že tam má plno známých a nechce zdržovat odjezd???