Zadejte Vaši e-mailovou adresu

SC Titanic Štěpánovice : Sokol Plavsko 3 : 1 (2 : 1)

Další cenné vítězství SC Titanicu Štěpánovice s tradičním soupeřem.

SC Titanic Štěpánovice : Sokol Plavsko     3 : 1  (2 : 1)

Zápas jsme odehráli předposlední srpnový den a bude asi posledním v letošním roce, pokud se nám ještě nějaký soupeř nenabídne, zatím máme výbornou bilanci 2 výhra a 1 porážka. K zápasu se dostavilo obdobně jako na oslavách v Lišově, 17 hráčů, kteří byli zařazeni a střídáni podle pokynů Míry Šauera a jsou uvedeni abecedně.

V brance byl Puchinger, v poli hráli – Beneda doyen sestavy, Borovka, Chmel, Fiktus Marek, Fiktus Mirek, Kopačka, Kovář, Kučera, Matoušek, Maroušek, Mraček A., Prokeš, Šauer, Tesař, Tlačil, Trčka. Rozhodčími zápasu byli Hart a na pomezí Bambule a Brůžek, průběh zápasu stručnými poznámkami zaznamenal Florián.

Zápas byl zahájen s mírným zpožděním, protože hosté čekali na svého jedenáctého hráče, ale již po chvíli jsme měli důvod k radosti, když Trčka pár metrů před vápnem, mazácky „českou uličkou“ uvolnil Kopačku, jehož kopačka byla neomylná 1:0!!

• 8 min obligátní chyba Fíčka, kterou sám hned napravil,
  • 13 min první větší šance hostů skončila střelou vedle brány,
  • 15 min dobrou střelu Marouška chytil brankář soupeře,
  • 18 min Kopačkovo střela skončila těsně vedle brány,
  • 20min 1:1 soupeř trochu rozebral naši obranu a jejich asi nejlepší hráč (14), vyrovnal,
  • 25 Aleš Mraček v samostatném úniku na bránu, překážel mu při tom ale míč,
  • 27 min 2:1 po velmi pěkném přetaženém rohovém kopu Trčky střílel přímo z prvního doteku (dřív jsme říkali z voleje), míč na brankové čáře vyrazil obránce na malé vápno, kde o něj bojovalo několik hráčů. V této „trme vrme“ (dle Karolko Poláka) se nejlépe zorientoval benjamínek sestavy Borovka, který bokem k bráně míč přistrčil Kopačkovi, který si už věděl rady a tak jsme na konci poločasu, byli spokojeni.

Druhý poločas již nebyl tak bohatý na góly takže připomeneme jeho stěžejní okamžiky. Ve 40 minutě tvrdě, ale těsně vedle, vystřelil Fíček. V 53 minutě při obětavém souboji o míč se zranil náš nahrávač Trčka, odstoupil ze hry a posléze až do nemocnice, odkud přijel s ortézou. V 61 minutě se odrazil míč na velké vápno ke Kučerovi a ten tvrdou střelou k tyči uzavřel skóre zápasu 3:1. V 64 minutě udělal gesto, náš ministr sportu Tlačil a ze srandy se natlačil do sestavy soupeře, když jim odstoupil zraněný hráč. Aktivně se zviditelnil nejen několika dobrými přihrávkami, ale zejména klasickou „stoličkou“, kterou srovnal dokonce „tři kopačky“!! Pak byl rád, když z místa jeho atentátu, Fíčkův „projektil“, letěl těsně nad brankou. V 68 minutě byl proti posunu skóre Puchinger, když obětavým zákrokem vyškrábl střelu umístěnou pod břevno. Zápas skončil a pak začal jeho tradiční rozbor při dolaďování pitného režimu, který byl vesměs positivní. Nejvíce zaujala hláška ministra sportu a srandy, když prohlásil, „ hoši mě se dneska ta naše hra tak líbila, že jsem šel i dobrovolně prohrát“.