Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

TITANIC v Kunžaku

TITANIC v Kunžaku  24. ledna 2015 – Sedm statečných zasahuje.

Ještě ve čtvrtek při upřesňování sestavy pro tradiční zimní turnaj v Kunžaku odmítal účast jediný pan prezident, jsa frustrován z vysoké porážky bílých kopýtek. Zbytek nominovaných měl bohatě naplnit sestavu, skutečnost však byla jiná. Ráno z Budějc přijel pro nejstarší kopyto do Lišova jen ministr sportu a srandy Tlačil s fajfkou, ale bez Draka, kterého zrasovali doktoři a bez ministra zahraničí Füssiho, který musel do Bruselu se Zaorálkem, aby ho doučoval maďarsky. Nakonec se v 8.00 před Paříží sešlo i přes snahu ministra financí, který, do poslední chvíle pod hrozbou pokut či úplatků sháněl hráče, pouze Sedm statečných. Byli to táta s mámou, Houmr, gólostroj Prokeš, Bazaly a oba výše zmínění představitelé Titanicu. Jejich odhodlání však bylo vysoké, i když neměli kolty ani pušky. Po bezproblémové cestě nás čekal rozpis zápasů s pěti soupeři. Ministr sportu a srandy vymyslel taktiku hry a způsob střídání, obojí bylo tak detailně zajímavé, že jsme někdy místo soupeře zmátli i sebe. Nyní krátce k jednotlivým zápasům: hrálo se 1x 15 minut.

1)k prvnímu zápasu nás předhodili loňskému vítězi Okříškám, naše propracovaná taktika fungovala do deváté minuty, kdy zkušenosti sbírající Aleš Mraček, rozehrávajíce postranní aut zkušeně nahrál volnému soupeři před naši bránu a ten přes padající Bazaly vsítil branku. Přidali nám pak ještě 2 a  z pohledu dalších výsledků ( Okříšky: Kardašova Řečice 6:0), jsme dopadli relativně dobře.

2) druhý zápas proti K. Řečici jsme odehráli poměrně vyrovnaně a už to vypadalo na zisk prvního bodu, avšak 40 vteřin před koncem jeden Kardaš práskl na půlce do míče, který proletěl skrumáží hráčů před bránou a bohužel také houslemi Bazalů.

3)třetí zápas proti Strmilovu začal pohádkově, protože už v 1 minutě vsítil, kdo jiný než Prokeš náš první gól na turnaji, soupeř nás začal postupně rozebírat a nakonec zápas otočil na 1:3.

4) ve čtvrtém zápasu jsme se konečně sešli se Sešlostí v očekávání lepšího výsledku. Byl by se asi i dostavil, pokud by za stavu 0:0 nedal Aleš Mrak po pěkné střele pouze tyčku. Soupeř nemohouce nás překonat kombinací dal první gól bombou z půlky do vinglu a druhý jim nezkušeně věnoval zkušenostmi nabitý ministr sportu, zopakováním úplně stejné kraviny, co udělal „ táta“ v prvním zápase.

5)před posledním zápasem byla krátká taktická porada, protože soupeře, který také čekal na první body, přijeli 2 hráči posílit, na to jsme ale zvyklí z letních turnajů. Ministr sportu jasně řekl, že jsme odtud domu nikdy nejeli bez bodu a padl i názor, že Staré Hobzí je menší ves než Štěpánovice, což by nám starosta neodpustil, nechat se porazit. Motivačně zapůsobila i vypsaná prémie, že si za vítězství může každý koupit Plzeň.

Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný, postupně jsme však přebírali iniciativu a měli jsme stále více ze hry. Projevilo se to asi v polovině zápasu, kdy výborně chytající Mlýnek (alias Bazaly) vyvezl odvážně míč do soupeřovy poloviny, obešel 2 protihráče a z rohu hřiště přihrávkou ve skluzu našel před bránou levé kopýtko pana prezidenta, který tam byl permanentně přilepený, jako kdyby čekal na důchod. Soupeř byl jako opařený a to ještě nevěděl, co ho čeká!! Krátce poté vybojoval míč na polovině Prokeš a postupoval k brance soupeře, od které se odlepil pan prezident, který mu po jeho včasné nahrávce, míč narazil před bránu a „gólostroj“ nezaváhal! Rozložený soupeř nevěděl kam dříve skočit a tak mu Pavel přidal ještě jeden pozdrav. Pokud by měl Radek „ máma“ víc štěstí i klidu (dal tyč a 3x sám před bránou) a náš „penaltový odborník“ z Bazalů, už se konečně jednou trefil, mohl docílit nejvyšší výsledek náš TITANIC! Shodli jsme se na tom, že jsme soupeře přehráli díky čtvrtečním tréninkům, z čehož vyplynulo naše větší nasazení, bojovnost a srdíčko. 

Celková bilance: 4 porážky, 1 vítězství, 5. místo, skóre 4:9  3 body. Vyhráli jsme šišku salámu a flašku peprmintky.

Góly Prokeš 3, Hart 1,

V Paříži se to posléze příjemně zhodnotilo a pozitivní bylo, že kromě řidičů byli všichni ostatní prezidentským výnosem jmenováni do  METAXA klubu. Nakonec z toho byla velká plichta – 4 góly, 4 piva a 4 rundy!!! Úkol, že mladí vyjeli na zkušenou se docela, zdařil!!

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout