Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Frymburk 2015

Titanic při třetí návštěvě ve Frymburku opět stříbrný !!!

Třetímu turnaji ve Frymburku předcházela dalekosáhlá příprava, kterou tradičně a obětavě zajišťovala nejstarší třetina firmy Delta, náš pan ministr financí – Boďa Gregor. Jeho zodpovědná práce a jednání vyústilo k perfektně připravenému seznamu 15 fotbalistů, který obsahoval i způsob jejich dopravy na místo činu. Bohužel v pátek a sobotu do seznamu zasáhla „vyšší moc“ zdravotní a stavební a tak tři tradiční opory, byly v ofsajdu! Realizační tým ve složení, pánů prezidenta a ministra sportu a srandy, měl k dispozici jen 12 hráčů! Důležité bylo, že tradiční, osvědčená firma pro dodání kvalitních fotbalistů „Šauer and Soons“ zdařile „vychmátla“ Radka Chmátala, který nám již letos několikrát pomohl. Pozitivní na celé situaci bylo, že díky velké mediální kampani na krásné počasí, jelo velké množství rodinných příslušníků. Protože se „rosničky“o den spletly, mrholilo až pršelo, tak měl Titanic na každého hráče luxusních 2,5 diváka!

Z tradičních účastníků letos vypadl Jankov, který byl nahrazen Horní Planou a pořadatelé nám ji hned předhodili. Soupeře nám neznámého měla zmáknout následující „vykrystalizovaná“ sestava!!

Matoušek

Mirek Fiktus                  Mlýnek             Mir.Šauer ml.                         Prokeš

Petr Šauer                  Chmátal             Marek Fiktus                       Kučera

Makovička                              Šimánek          ( Mir. Šauer st.)

Utkání se hrálo 2 x 30 minut, a hned v 5.minutě ho ozdobila rodinná kombinace – já na tátu,ten na syna, který na bráchu už zkazil.

8´- poprvé jsme se radovali, když Marek Fíček agresivním presinkem získal míč a zkušeně zavěsil (1 gól v Titanicu?) 1:0,

15´- Prokeš se nevídanou zasekávačkou dostal do minišance, ovšem jeho bodlo bylo hluché,

24´- solidní kombinace Petr Šauer, Chmátal a Makovička, který zakončil pěknou střelou sraženou na roh, kterých bylo několik za sebou a z posledního nebezpečně hlavičkoval těsně vedle Radek Chmátal,

27´- poměrně zbytečný faul Fíčka na 22m a TK jejich nejlepší hráč zatočil kolem zdi nechytatelně k tyči – 1:1,

28´ - v zápětí jsme odpověděli ve stylu „ala Plzeň“, Kučera z poloviny hřiště našel za beky  do vápna zabíhajícího Makovičku, který super zpracováním míče oblbnul beka a míč šoupnul levou nohou k tyči, čímž nám vrátil vedení -2:1, (hrál poprvé v tátovo drezu – škoda, že mu „lauf“ nevydržel až do konce),

30´- opět v akci Kučera, když po rohu soupeře se mu odrazil míč od tyče na nohu a on pod tlakem protihráče, těsně před brankovou čárou, zázračně odvrátil na roh,

Druhý poločas jsme zahájili s odhodláním výsledek ještě zlepšit a tím mít více klidu pro dovedení zápasu k vítězství. Zhruba 10 minut se nám to dařilo a měli jsme více ze hry.

38´-  pěkný centr Kučery Makovička zakončoval hlavou vedle brány,

39´- já na tátu – Petr a on hlavou vedle,

43´- TK soupeře ze stejné vzdálenosti, stejně dobře kopnutý stejným hráčem, tentokrát byl vítězem Maty!,

47´- tvrdou střelu za vápnem s přehledem Maty vyrazil,

48´- s těžkým „koňarem“ odstoupil Chmátal,

49´- Míra Šauer ml.krásně prošel hřištěm a přihrál Makovičkovi do super šance, ten to opět levou tentokrát zazdil vedle brány,

50´- rychlý protiútok soupeře s prudkým centrem podél brány v úrovni malého vápna a Kučera ve snaze centr zneškodnit, ho pěknou hlavičkou „zneškodnil“ do vlastní brány – 2:2 (1 gól v Titanicu?), věčně omílané nedáš, dostaneš, tady opravdu sedělo, i když nechceš,

53´- po pěkné kombinaci šel zprava sám na branku Makovička a jeho tvrdou střelu na zadní tyč vykopl brankář na roh,

55´- díky fantastickému zákroku Matyho, kdy vychytal střelu ze 2 metrů, jsme drželi nerozhodný stav,

z následného protiútoku brankář soupeře bravurně vyrazil tvrdou střelu k tyči mladého Míry Šauera,

59´- soupeř, jakoby nám chtěl vrátit našeho vlastence, nepochopitelnou rozehrávkou nabídl Makovičkovi hluboko před vlastní bránou, šanci rozhodnout zápas. Ten si však míč ukopl a brankář ho odzbrojil, čímž zajistil, že budou rozhodovat pokutové kopy!! Diskuze všech zdravých a neodmítajících hráčů byla vedena s respektem k minulým neúspěchům při kopání penalt. Po krátké poradě byla vybrána následující kopýtka – Fíček a Fík, šli dobrovolně, Kučera a Makovička, chtěli se rehabilitovat a Mlýnek s tím, že „chachaři z Bazalu“ nemají komplexa ani když dů fárat. Všem se penalty povedly, a protože soupeř dal hned první vedle, vyhráli jsme 5:3 a začali se připravovat na finále.

Někteří využili hodinové přestávky k procházce se svými fanoušky po stále hezčím městysi, „Šauer group“ hasil žízeň a chladil koňara, dobrým pivem, Radku Chmátalovi. Díky nevyjasněnému komunikačnímu šumu jsme však přišli nejen o 3 fanoušky, ale i o největšího paliče šancí Lukáše Makovičku, který musel odcestovat. Tak došlo k úplně opačné situaci oproti loňskému finále, kdy naše mužstvo omladilo, protože pan prezident, otočíce si kolínko, do finále nenastoupil. Tentokrát jsa v obavách, že nebude připraven žádný náhradní kus, obul svá kopýtka do kopaček a navlékl si drez. Způsobil tím nejenom frenetické nadšení svých 15 rodinných fanoušků (zejména pak dvojčat Jirky a Honzy), ale také „ legální“ zestárnutí celého mužstva.

Titanic   :   Frymburk   0  :  6   (  0  :  2)

Sestava byla následující – všichni co zbyli plus věkem sešlý náhradní kus páně prezidenta a na lavičce koučoval, od přátel a hospody odtržený ministr sportu a srandy Jenda Fajfka, který jsa prost potřeby brýlí, zapsal nejdůležitější momenty zápasu. Dá se říci, že na nás soupeř, mající převahu v počtu hráčů 18 : 12, doslova vlétl.

4´- 0:1 – po táhlém centru zůstali 2 hráči volní u levé tyče a „Šimi“ se díval, jak se střílí hlavou gól,

5´- soupeřova tvrdá střela z 25 metrů do břevna,

14´- jistý zákrok Matyho

16´- Prokeš v poměrně velké šanci, místo rychlé placírky k tyči, dal vedle svým typickým „hanáckým nártem“,

20´- 0:2 – bohužel nás kombinací rozebrali a dorážka z blízka jim dala náskok,

27´- Radek Chmátal, který obětavě hrál a koňara v rámci možností rozběhal, sám před bránou trefil brankáře a z následné dorážky, překopl bránu, velká škoda!

Druhou půli jsme začali odvážně se snahou, co nejrychleji snížit.

38´- ve velké šanci byl Kučera, ale nedal

40´- tvrdou střelu Mlýnka brankář chytil,

42´- střílený centr Kučery obránce ve skluzu srazil na roh,

43´- 0:3 - opět zafungovala poplatnost domácímu prostředí, naše obrana ve snaze útočit byla otevřená, hráč soupeře převzal přihrávku jasné 1-2 metry za půlkou a rozhodčí nic, naše protesty nepomohly a ještě byl pomezní na pana kouče Fajfku, slušně řečeno, neurvalý,

49´- tvrdá střela Chmátala na zadní tyč šla těsně vedle,

52´- 0:4 rychlý protiútok do otevřené obrany,

53´- po pěkné „ Akra kombinaci“ Míra ml., Petr Šauer a Chmátal, který přihrávkou z brankové čáry pod sebe, vyšachoval brankáře, namazal prezidentovi, jehož dorážku bek vykopl skluzem z brankové čáry,

54´- 0:5 po rychlé kombinaci, a v 56´- 0:6 to samé v bledě modrém,

58´- Kučera opět sám ve veliké šanci, maje míč na svou silnou, tedy levou nohu, šel za ranou místo střely umístěné a nedal alespoň čestný gól,

Výsledek je velmi krutý, protože neodpovídá průběhu hry v celém zápase. Bohužel kdyby se nepočítá, ale výčet našich tutovek ukazuje, že jsme nebyli odevzdaným týmem. Je nutné také konstatovat, že gól na 0:3 nás dost psychicky nalomil a naše frustrace se promítla do neproměňování vypracovaných šancí. Potvrzení loňského stříbra je možné považovat za úspěch, proto je třeba všem hráčům poděkovat za dobrou reprezentaci Titanicu. Velké poděkování patří i všem našim příznivcům a fandům, kteří tam původně asi jeli úplně za jiným cílem, nakonec ale vydrželi i přes nepřízeň počasí až do konce.

Tak hold až zase za rok pane Špelec, až za rok!!