Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

2014/15

Zimní liga TITANICU Štěpánovice - sezóna 2014/2015

Tato sezóna ukončila 5 roků černobílého klání a poprvé vyhrálo mužstvo vedené jako hosté, letos to bylo mužstvo černých. Před zahájením byl projednán prezidentský návrh, aby byla zrušena třetí skupina volitelů, protože v ní byli již samí důchodci a při volbě ztráceli motivaci. Obě skupiny byly vhodně doplněny nově přijatými hráči a důchodce potěšilo, že postoupili o skupinu výše. Drtivá většina borců volila 3x, oba „posedáři“ 2x, Vláďa Kršík 1x – brzy se mu obnovilo zranění a notorický slibovatel Šimánek 1x – přišel až pod hrozbou těžké pokuty. Nejlepšími voliteli byli, „votrok“ Finger, který si vždy vybral vítězné mužstvo a již zmínění Dáda Gregor a Jenda Mraček, kteří měli obě své volby, vítězné. Nejhorší výběrčí svého mužstva byl Maroušek, který všechny 3 volby, prohrál. Paradoxní je skutečnost, že pak už prohrál jenom 1x a je druhým nejlepším sběratelem bodů, což vyplyne z tabulkové části hodnocení.

Sezonu jsme zahájili 23. 10. 2014 a po sehrání 24 utkání jsme ji 9. 4. 2015 ukončili. Padlo celkem 456 branek, což je průměr 19 branek na 1 zápas. Je to o 89 gólů více než loni, kdy se ale hrálo jen 21 zápasů. Jak je výše uvedeno zápis byl veden ve sledu,  bílí : černí – body 27:42, skóre 206 : 250, bílí 8x vyhráli, černí 13 x a 3 zápasy skončily remízou. Mužstvo bílých tak pokračovalo v loňském propadu i na „ domácím hřišti“ a bude muset začít dohánět velký rozdíl v gólovém i bodovém manku. Bilance 5 sezón černobílé ligy je následující: BÍLÍ – body 155, branky 1155,  ČERNÍ – body 188, branky 1267, celkem padlo 2422 branek,můžeme se těšit na mnoho dalších jubilejních gólů!!

Nyní zajímavosti, postřehy, rarity a okolnosti, které si řekly o záznam:

Ve 24 zápasech se předvedlo 21 borců, z nichž 19 hrálo podle výběru volitelů, v obou mužstvech. Výjimkou byli 2 hráči, jako vloni Mirek Řáha, který tentokrát v bílém vstřelil 2 góly ve druhém zápase a už nepřišel. Druhým byl Lukáš Vitásek, host nejmladšího šedesátníka Titanicu dnes už nejen „posedáře“, ale i ministra zemědělství, rybářství a ochrany přírody, Jana Mračka. Ten si ho přivedl a zvolil v předvečer svých oslav do mužstva bílých a vyhrál s ním zápas. Byl Jeníkem dobře připraven, protože se mu podařilo dokonce vsítit i branku a když v Paříži prezident zmiňoval hostování v Titanicu a ještě s gólem, hned věděl, co je jeho povinností. Druhý den večer nám ukázal, že umí i kouzla se šejkrem.

 Jediný hráč, který odehrál všech 24 zápasů byl Jan Tlačil, alias 8x Aranka, 8x Tláča, 8x Fajfka, proto byl oprávněně jmenován ministrem sportu a srandy. Srandu si z nás dělal, že příště už nepřijde, když se do něho při souboji o míč někdo, zejména mladší než on, trochu více „opřel“. Je nutné však ocenit, že přes několik připomínek a výhrad, vždy velmi rád, ze vzdáleného pracoviště dorazil, aby soupeře porazil. To už ale bylo horší, neboť tento „ enfant terible“ letošní sezóny, bodoval jen v 6 zápasech. Pavel Prokeš, vloni nejčastější účastník, odehrál 23 zápasů a Jirka Finger 22, těsně pod 20 zápasy skončili Maroušek a „nejstarší hrajduchové“ Šauer a Hart. Velmi pozitivní je celkový přístup všech hráčů v docházce k zápasům (vyjma protekčního příbuzného pana prezidenta), neboť 22 zápasů se hrálo s počtem 10 ti hráčů a více, rekordem je 16 hráčů v zápase před 10 zpíváním koled!! Opačným rekordem bylo pouze 8 hráčů při posledním zápase, který skončil výsledkem 12 : 12.

Do střílení branek se pustili všichni borci vyjma Karlose Pekaře, který tentokrát nedal ani vlastence, když si přišel jen 2x zachytat. Někteří stříleli tak vehementně, že to pana prezidenta přivedlo na myšlenku zavést nový pojem a také novou statistickou tabulku – střelec večera. Tabulku zpracoval za celou pětiletku ve schématu – kolikrát, zaČ (černé), zaB ( bílé). Přivedl ho k tomu neuvěřitelně ambiciozní nástup rok odpočívajícího Vládi Kršíka, kterému stačilo pouze 8 zápasů k tomu, aby se stal 6x šutérem večera, ale také třetím nejlepším střelcem sezóny!! Velká škoda, že mu déle nevydrželo jeho zdraví. Pokud vstřelilo více hráčů stejně gólů, byli střelci večera všichni. Nejkurióznější situace byly, kdy 4 hráči dali po 2 gólech při loňské remíze a v posledním zápase sezóny 2011/12, kdy se sešlo jen 6 hráčů a 2 hráči dali po 10 gólech (už tenkrát nejstarší kusy Hart a Šauer). Sezónu obohatil nový fenomén „ kluk z Bazalů“ Dušan Mlýnek, který poprvé naskočil pravidelně i do zimní části a v podstatě nahradil střelecký potenciál odstoupivšího V. Kršíka. Patřil od začátku mezi nejlepší střelce, někdy i večera, přesto ale slavil vítězství až v sedmém zápase a pak už neprohrál. Nejvíce gólů v zápase – bílí – Kršík – 8,7, Finger a Tesař -5, černí – Tesař – 7, Mlýnek,  A.Mraček, Chmel a Hart – 6.

Oproti loňsku došlo k poměrně slušnému nárůstu vstřelených jubilejních gólů, z nichž některé zasluhují zvláštní komentář. Celkový počet byl 59 (47) a podílelo se na nich 15 (13) střelců, v průměru tedy padly každý zápas, více jak 2 branky. Nejvíce jich padlo poslední zápas, bylo jich 6. Pan prezident provedl i zde malou inovaci, jak uvidíte v tabulce pro góly celkem, písmeno uvádí v jaké barvě drezu gól padl. I zde je vidět, že byla potvrzena dominance černochů v této sezóně. Nejvíce řádili po novu zapsaní „ chlapec z Bazalů a Houmr Tesařů“, kteří zařídili 7x jubilejní gól, docela se drželi již zmínění „nejstarší hrajduchové“ Hart a Šauer i tradiční „gólostroj“ Prokeš, kteří se zapsali 5x. Oba nejpilnější střelci byli za odměnu přijati do Mataxa klubu, což si i částečně vysloužili 14 rundami!! Pozitivní je také skutečnost, že padlo méně „vlastenců“ než vloni 8 (10), velmi kuriózní ale je skutečnost, že se na nich podílelo celkem 9 střelců a dokonce došlo i na „ nejvyšší patra“, protože už je dávají i někdejší profíci!! Začalo to v posledním zápase roku 2014, kdy se před svou brankou černé kůže Drak s Fajfkou tak dlouho přetahovali o míč, až skončil v brance. Dodnes nám ještě nebyl schopen tiskový mluvčí BIS doložit, zda Drak zapaloval, či hasil Fajfku, nebo obráceně a tak statistika uvádí oba podezřelé. Ostatní střelci „vlastenců“ již byli snadno identifikovatelní, z toho dokonce 2x „posedář“ Dáda Gregor a občan Florián, za nějž to 1x máznul „ bubeníček Titaničky“ a 1x pan kancléř. Přiživil se i „votrok“ Finger, kterému nestačilo, že bílý spoluhráč Dáda jednoho už v zápase dal, tak tam šoupnul i dalšího vlastňáka, přesto ale jejich mužstvo vyhrálo! Již zmínění novicové netrefovali vždy jen tu správnou branku a tak černý „ Homer“ vlastňákem, nejen o gól zajistil výhru bílých, ale tím dal i 2350 gól ligy. Ještě o něco lépe se vedlo „černému chlapci z Bazalů“, když vlastňákem vsítil 1750 gól bílých!! To už ale byl na vítězné vlně a zápas vyhrál. Také druhý vlastenec posedáře Dády byl výrazným mezníkem statistiky, chytajíce za bílé zajistil zasunutím do vlastní „kasy“ nejen remízu, ale i 1200 gól černých. Takhle to vypadá, že zasunout vlastňáka není žádná tragedie, vždyť se vlastně 3x zapíjel!!

Letos se nepodařilo rozšířit střelecký klub jubilejních „tupl gólů“, i když několik borců stačilo dát za zápas i 2 jubilejní góly. Dobře nasměrovaná kopýtka měli střelci Kršík, J.Mraček, Chmel, Hart, Prokeš a dokonce 2x, se to povedlo „ Bazalům“!!

Dalším sledovaným statistickým údajem je následné zajišťování pravidelného pitného režimu, protože po každém zápase dochází, jak říká ministr zahraničí k velké žíže! K tomu, aby nedošlo k pitnému kolapsu následuje návštěva v restauraci Paříž, kde bezodkladně žížu likvidujeme. Někteří ji likvidují Pitem, většina pak pivem řezaným, rohatým, některé celebrity dokonce i Prazdrojem, či Kofolou!!. Díky výše uvedenému vyššímu počtu vstřelených jubilejních gólů, došlo přirozeně i k vyššímu počtu pozdvihování na oslavu tohoto úspěchu. Je to spojeno i s popřáním ke jmeninám a narozeninám a tak došlo celkem ke 102 zazvoněním na zvon z Titanicu a následnému pozdvižení mini kalíšku. Rituálu obecně říkáme „Rumunsko“ a docházelo při něm ke vzájemnému souboji „Metaxa klubu“ a „Tlamolep klubu“. Do konce minulé sezóny tento souboj monitoroval poměrně úspěšně bubeníček Titaničky, dodržoval maximální recidivu 3-4 zvonění. Jenomže co se stal kancléřem, přestal jezdit do práce, podlehl prezidentovu tlaku a posílil „ Metaxa klub“, čímž se mu všechno vymklo z rukou a tak došlo k tomu, že se průměr zvýšil skoro na 5 zvonění. Díky jeho mimořádné benevolenci byl vytvořen nový rekord a 29.1. ve 22.00 vyhrávalo „Rumunsko“ 13 : 4 !!!! Musím mu na konec i poděkovat, že jeho prezidentská kancelář díky jeho  přihrávce, pomohla panu prezidentovi vsítit i 1  čistý „ hradní gól“.

            Nejvíce bodů ze všech zápasů za obě mužstva docílil opět tradiční vítěz této „rubriky“ Prokeš se 42 body. Zvítězil o 1 bod před Marouškem, který díky dlouhodobé emigraci ministra zahraničí, spíše suploval místo brankáře. Dalšími vítěznými borci byli Finger se 37 a J. Mraček se 31 body. Dalším zajímavým statistickým ukazatelem byl stav potence účastníků zimní ligy. Samozřejmě se jedná o potenci střeleckou se zásahem do branky, aby si to někdo nevysvětloval, v souvislosti s jadrnými citacemi kolegy z Prahy, úplně jinak. Celkově nejlepším střelcem byl opět Pavel Prokeš s 58 docílenými góly, dále se umístili se 46 góly Tesař, 39 Kršík, 38 Hart, 37 Finger a 30 Šauer s A. Mračkem.  Z počtu odehraných zápasů a nastřílených branek se dostaneme k zajímavým střeleckým průměrům v počtu gólů na zápas, kde jednoznačně nejlepším byl V.V. Kršík 4,87 gólu na zápas, dále Mlýnek 2,63, Tesař 2,55 a Prokeš 2,52. Nejlepší průměr za bílé opět Kršík 4,66 a za černé ještě lepší Kršík 5,5 gólu, když mu na to stačily 2 zápasy!!

            Nejvíce utkání bez bodového zisku se podařilo sehrát ministru sportu a srandy Tláčovi, který nebodoval v 18 zápasech, následuje ho kdo jiný než pan prezident s 10 zápasy a toho stíhají jeho kancléř i jeho dovozce k zápasům, oba s 9 zápasy bez bodu. Nejlepší z těch, co odehráli více jak 10 zápasů, byli oba posedáři, nebo pohodáři? – J Mraček ze 13 zápasů 2 porážky (nejvyšší procento úspěšnosti za bílé i celkem), Dáda Gregor ze 12 zápasů 4 porážky a již na začátku uvedený nejhorší tvůrce svého mužstva Maroušek, který z 19 zápasů prohrál jen 4, všechny v bílém drezu.

            Ostatní zajímavé údaje jsou k dohledání v přehledných tabulkách, které jsou přílohou. Z nich je patrné kolik kdo odehrál zápasů a v jakém drezu, kolik dal gólů a za jaké mužstvo, které jubilejní góly dal, jaký průměr vstřelených gólů každý má a kolik docílil bodů za každé mužstvo. Nová je tabulka, jak už bylo výše uvedeno, zachycující nejlepší střelce zápasů i v jakém drezu hrál.

Na závěr je nutné jako každý rok zmínit, že velmi oceňujeme pochopení našich manželek, přítelkyň, maminek i milenek pro naši hru, protože nás bez nějakého remcání pouští udělat si žízeň. Možná je to i proto, že v době naší hry, následném dohánění pitného manka včetně zájezdů do „Rumunska“ se mohou stoprocentně spolehnout, že je doma neotravujeme!! Doufejme, že se po letošní sezóně, nebudou po každé ptát, zdali „Rumunsko“ vyhrálo a rekord odolal!

Sezóně 2014/2015 nazdar a nadcházející  2015/2016 zdar!!    

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout