Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

2015/16

Zimní liga Titanicu Štěpánovice 2015/ 2016

            Také šestý rok černobílé ligy byl opět něčím výjimečným, poprvé se obě mužstva rozešla nerozhodně s počtem bodů, protože každé vyhrálo 10x a 4x remizovalo (loni jen 3x), takže získalo 34 bodů, jenom černoši vyhráli na skóre 254:242. Pokud někdo dobře poslouchal průběžné prezidentské referáty po každém zápase, mohl by namítat, že po posledním bylo hlášeno výše uvedené skóre a body 34:31 pro černé. Ovšem pan prezident, jehož vetchý věk, už začíná, „šťastným  číslem“ 7, byl díky své začínající demenci úplně konsternován vstřelením prvního „triplególu“ v prvním zápase roku 2016, který vstřelil Zdenda Marda, že bílým za vítězství připsal „po staru“ jen 2 body. Od té doby až do zahájení vyhodnocení tím upíral bělochům jeden bod. Je to zapsáno a díky referátům, lze doložit. Dá se předpokládat, že výhledově budou „triplególy“ přibývat a tak je vhodné připomenout historii dosavadních jubilejních „tupl gólů“. Klub těchto super střelců založil ve 12 zápase ČB ligy v sezóně 2010/11 pan Šauer, který docílením 150 gólu černých docílil i současný 300 sezóny. Následoval jej ve 33 zápase ČB ligy v sezóně 2011/12, tehdy ještě „jen bubeníček Titaničky“ Pepa Florián, který posledním gólem roku 2011 docílil i 250 gól sezóny. V podstatě za rok jej napodobil pan Prokeš přezdívaný „gólostroj“, který v 57 zápase ČB ligy posledním gólem roku 2012 dal celkově 1350 gól naší ligy. Následující sezóna byla na „tupl góly“ jedna z nejlepších. V 78 zápase ČB ligy 2013/14 „bouchly saze“ opět v zakladateli klubu panu Šauerovi, který docílením 50 gólu bílých dal i 100 gól sezóny. Za 3 zápasy se podařil tento husarský kousek i „posedáři“ Janu Mračkovi, který posledním gólem roku 2013 vsítil i 150 gól sezóny. V 91 zápase exceloval čerstvě šedesátiletý i čerstvě jmenovaný kancléř prezidentské kanceláře Josef Florián, přijdouce z oslavy, dal 6 gólů, byl střelec večera a jeden z gólů byl současně 175 černochů a také 325 sezóny. Sezóna 2014/15 nepřinesla žádný zápis podobného excelentního střelce, za zmínku ale stojí zatím nepřekonaná rarita, že střelci vlastenců panové Dáda, Houmr a Dušaneček z Bazalů docílili pokaždé také významné číslo jubilejního gólu.

            Dostáváme se již k letošní šesté sezóně ČB ligy, která byla nejen plodná (3x) ale přinesla už také první „triple gól“. Píši raději triple, protože za mého mládí byl „tripl“ něco jiného, fotbalu vůbec nepodobného. Prvním, který tuto položku zapsal, správným nakopnutím míče ve správnou chvíli, byl Zdeněk Maroušek, po taťkovi přezdívaný „Marda“. Tento šikula, ve 128 zápase ČB ligy prvním vstřeleným gólem roku 2016 dal i 100 bílých a 200 celkem v sezóně. Ve 136 zápase se podařil „tupl gól“ i panu Fingerovi, který docílením 200 gólu černých, docílil i 375 v sezóně. Nevím, jestli ho nenabídneme „votrokům“ do Hradce, aby měli v lize pořádného střelce. Ve 140 zápase ČB ligy se zapsal zatím poslední střelec, i když se jeho mužstvu zrovna moc nedařilo a tak ho předčasně opustil. Tímto posledním excelentním střelcem je pan Tlačil, který svou „fajfkou“ vstřelil nejen 1500 gól černých ale i 450 gól sezóny. Máme tedy 9 vstřelených „tupl – triple gólů“ ale 7 střelců, protože pánové Šauer a Florián si ráčili „zatuplovat“, jak by zajisté řekli naši posedáři. Celkem je odehráno 142 zápasů ČB ligy.

            Sezónu jsme zahájili poměrně brzy 15.10.2015, skončili ji také poměrně brzy, zatím nejdříve, 7.4.2016. Bylo sehráno celkem 24 utkání a padlo přesně o 40 gólů více než loni, letos 496, kolik jich bylo loni? Zvýšení počtu vstřelených branek se promítlo i do vyššího průměru v zápase – padlo průměrně 20, 6 gólu z toho 10,6 u černých a 10 u bílých. Nejvíce branek v zápase padlo 30 a sice 2x a vždy vyhráli bílí 16:14, naopak nejméně jich bylo poslední zápas, když černí vyhráli 9:4 (střelecká potence už byla v útlumu). Největší rozdíl v gólech byl 19:5 pro černé a 7:19 pro bílé. Tím jsme také posunuly hranice počtu celkově vstřelených gólů a získaných bodů. Aktuální stav je následující: Černí mají 222 bodů a nastříleli 1521 gólů, Bílí mají 189 bodů a nastříleli 1397 gólů, což je celkem 2918 gólů naší ligy. Každý se může nyní zamyslet a odhadnout, na jaké číslo to příště dokopeme. Mohli bychom si před zahájením sezóny všichni tipnout, dát určitý obolos ministru financí do úschovy a kdo se trefí, nebo bude nejblíže, nás pak za ten obolos, pohostí! 

             Loňský počet zápasů 24 byl zopakován a podílelo se na nich 18 borců Titanicu a „mlaďas“ Kovář, který nejel na soustředění a přišel si s námi kopnout. Dal 2 branky, pomohl bělochům k bodům, jeho góly nejsou v tabulkovém výčtu ale jen v celkovém skóre. Tam je také započítáno 6 vlastních gólů, které dalo 6 borců, hned v 1 zápase černé „Bazaly“ a bílý A. Mraček (výhra), v 8 zápase pomohl černý „gólostroj“(?) k výhře bílým, v 15 zápase „šťoural“ bílý Beneda do vlastní branky, černá „máma“ mu to vrátila a vyhrála, protože mimo vlastence dala ještě 8 gólů, z toho 2 jubilejní a byla střelcem večera. V 17 zápase dala posledního vlastence bílá „fajfka“ pana Sparťana Tláči, který přesto vyhrál.

            Všech 18 borců se vystřídalo s větším či menším efektem v obou mužstvech, byl ale pouze jediný, který vydal stejnou porci sil a umění každému mužstvu. Byl to Pavel Prokeš, který odehrál všech 24 zápasů a jak vyplyne z tabulkového přehledu, hrál 12x za bílé, 12x za černé. S každým mužstvem získal 17 bodů a 5x prohrál, za černé nastřílel 30 gólů a za bílé 33gólů (a ten černý vlastňák). V polovičním vydání jej kopíroval Carlos Pekař, který rozšířil sporadickou účast z minulých let na 12 zápasů. Odehrál 6x za černé, 6x za bílé, s každým mužstvem 3x prohrál, získal ale větší sebevědomí tím, že vsítil první gól sezóny a pak se docela „rozstřílel“  - 3 góly za černé a 5 bodů, 5 gólů za bílé a 7 bodů, jen tak dál Carlosi!!

            Druhým nejčastějším účastníkem byl již oslavovaný „triple“ střelec Marda se 23 zápasy a dále Tláča, A.Mraček a Marek Fiktus se 22 zápasy. Na 20 ještě dosáhli chlapec z Bazalů 21 a  „tupl tupl“ střelec Šauer z Adamova se 20 zápasy. Zbývající desítka účastníků se dostavovala podle svých možností pracovních, zdravotních, náladových, dovolenkových, případně naháněním jelena. Velmi kriticky se musí zhodnotit naprosto stoprocentní neúčast příbuzného pana prezidenta, který se neustále vymlouval na karamboly, které pak přišel až do Paříže, vysvětlovat. Zvláštní kapitolou je neúčast ministra zahraničí, který byl zaneprázdněn vyjednáváním připravovaného turnaje na nejvyšších úrovních v Čenkovcích a Hegykö, takže už mu nezbýval žádný čas na opravdu velkou žížu v Paříži. Omluven byl Míra Veith ohledně svého kolena, které přes zimu šetřil, aby mohl jet do Norska na ryby. Je možné ale vyslovit spokojenost s docházkou celé „osmnáctky“ protože, nejnižší počet 9 borců byl v posledním a předposledním zápase, zdá se, že už někteří chodili na zahrádky, či rande do přírody? Celkový průměr byl 13 borců v každém zápase, což je skvělé a nebudeme muset shánět na přestup nějaké Zlatany či Pogby.

            Opět bezproblémově probíhala počáteční volba mužstev pověřenými borci, kteří jsou rozděleni do 2 skupin. Četnost volby ovlivnila nemocnost, dochvilnost a nepřítomnost borců z výše uvedených důvodů. Polovina hráčů volila 3x, jeden hráč 1x, dva hráči 4x a zbytek volil 2x. Nejlepšími voliteli byli pánové Šauer 3x za černé a 7 bodů a Tlačil 2x za bílé 4 body a 1x za černé 3 body. Těsně za nimi je Prokeš se 4 volbami, ze třech za černé získal 6 bodů a 1x za bílé vyhrál. Úspěšnost jejich volby se vcelku promítla v konečném vyhodnocení všech borců a zápasů a bude to zřetelné v tabulkové části. Prokeš získal nejvíce bodů – 34 (s ním ještě A.Mraček a Marek Fiktus), Šauer získal nejvíce bodů za černé – 24 a Tlačil, získal nejvíce bodů za bílé – 19. U něho je ale velmi paradoxní situace, že nastřádal nejvíce porážek za bílé – 8x, spolu s  „triple“ střelcem Marouškem nejvíce i celkem – 12x, čímž ovšem vylepšil loňský výčet, kdy pan Fajfka nebodoval 18x. Ano to je náš ministr sportu a srandy, který je oprávněně středobodem hodnocení letošní ČB ligy!!

            Tak jako v loňském roce vletěli raketově do sezóny „Bazaly a Houmr“, letos je následoval Marek Fiktus neboli „ Fíček“. V minulosti nás několikrát poctil návštěvou a ze slušnosti a ohledu k našim tělesným i duševním schránkám jen rozehrával a góly nestřílel. V roce, kdy docílil krásného kulatého jubilea (40), které už si mnozí ani nepamatujeme, mu konečně došlo, že má blíže k nám a tak ohlásil přestup do Titanicu. Vzal za to od podlahy a od počátku ho byla plná tělocvična a docela se mu dařilo. Pomineme – li pravidelné popotahování trenýrek soupeřům při soubojích, tak mu to vycházelo hlavně střelecky. Celkem 6x byl střelcem večera, v každém z odehraných zápasů skóroval a tak se stal oprávněně se 64 góly, nejlepším střelcem. Dobře mu sekundovali Prokeš se 63 a Chmel s 54 góly. Do střílení branek se pustili prakticky všichni hráči vyjma Dády, jenž se v jedenácti zápasech vyžíval pouze v bráně, vzpomínajíce na Járu Cimrmana. Nejvíce gólů v zápase zaznamenali za černé – Chmel 8, Fiktus 6, Mlýnek 5, za bílé – Kršík, Prokeš, A. Mraček, Fiktus 6.

            Jubilejní góly již byly zmíněny v souvislosti s rozšířením klubu elitních střelců, to byla ale jen špička ledovce, který má celkem 61 záznamů. Došlo k minimálnímu navýšení (59) a podílelo se na něm celkem 14 střelců z celkových 18 účastníků všech zápasů. Nejvíce se v tom vyžíval Prokeš, který vsítil 11 jubilejních gólů. Podobně se dařilo i Chmelovi se 7 a Tesařovi se 6 góly, 6x se také trefil Maroušek, protože při jednom zásahu docílil „triple“ gól, má jich vlastně 8!!!! Jak už bylo zmíněno výše, zapsali se do této tabulky po prvé i Carlos Pekař a Fiktus Marek, který ještě posléze 4x zápis opakoval.

            Vyrovnanost průběhu celé sezóny nedokumentuje jenom rovnocennost bodů a téměř i branek ale také bodová vyrovnanost hlavních aktérů. V loňském roce měl nejvíc bodů Prokeš 42, Maroušek 41, Finger 37, J.Mraček 31, Šauer 29, tak v letošní sezóně mají borci Prokeš, Fiktus, A.Mraček 34 bodů, Šauer a Tesař 33 bodů a je to podobné i dále – Finger 28, Florián a Chmel 27 bodů, Maroušek 24 bodů, Kršík a Mlýnek 22 bodů!!!! Ostatní údaje včetně průměrů počtu gólů všech borců a jejich procentuální úspěšnost jsou v jednotlivých tabulkách.

            V loňském roce jsme vcelku obšírně vysvětlili, jak se vyrovnáváme s pitným režimem, aby nedošlo po zápase k nějakému kolapsu, když nám Maty v sokolovně přetopí. Bylo také dostatečně objasněno, co to znamená, když se řekne „Rumunsko“ vede třeba 5:2. Tento další statisticky sledovaný údaj ještě nemá šestiletou historii jako ČB liga a také se na něj nemusí vytvářet tabulka. Jeho vyhodnocování bylo zavedeno v sezóně 2012/13, kdy krásný zvon z Titanicu zazvonil 103x, pak následovala položka 84x, 2014/15 to bylo 104x a konečně současná sezóna zaznamenala 103 zvonění. Znamená to, že jsme celkem 394x pozdvihovali malý kalíšek po 93 zápasech, což je v průměru 4,2x. Tento rituál je vždy spojen s popřáním ke jmeninám, narozeninám, trefenému jelenovi, nebo jubilejnímu gólu. Letošní rekord padl po 14 zápase 21.ledna, kdy „Rumunsko“ vyhrálo 9:4. V loňském roce byl podroben kritice pan kancléř Florián, že byl velmi benevolentní, a že by nejradši zvonil pořád. On se velmi nad sebou zamyslel, kritiku na rozdíl od trenéra Vrby, ustál a vymyslel výnos prezidentské kanceláře, kterým se nemusí docílený jubilejní gól „prometaxovat“ ale obdařit určitým obolosem (cca 100 Kč či 4 – 5Eur), věčně potřebnou kasu ministra financí Boby Babiše!!! Tento výnos byl spontánně přijat a ministr financí se již radostně „tetelí“ ze 17 plateb a my jsme udrželi pořád solidní průměr!! Nejčastěji přispěli Prokeš, Maroušek a Fajfka.

            Na závěr je nutné opět zmínit, že velmi oceňujeme pochopení našich manželek, přítelkyň, maminek i milenek pro naši hru, protože nás bez nějakého remcání pouští udělat si žížu, někdy i velkou žížu. Nespekulujme o tom, že to je proto, že v době naší hry a následném dohánění pitného režimu si mohou být jisté, že je doma neotravujeme a nemusí se o nás starat! Nakonec je třeba konstatovat, že na informace má člověk nárok, tak až se nás zeptají zda „Rumunsko“ vyhrálo, řekneme jim pravdu.

Sezóně 2015/2016 nazdar a nadcházející 2016/2017 zdar!!            

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout