Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

První postřeh ze života Titanicu

První postřeh ze života Titanicu Štěpánovice – období jeho vzniku.

 

                   Hlavní myšlenky, proč klub vznikl, jsou uvedeny v informacích na naší úvodní webové stránce, takže si můžeme rovnou připomenout několik důležitých momentů, které rozhodly o tom, že jsme mohli na slavnostní dokopné koncem ledna, oslavit dvacetileté výročí založení.

                   Podstatné bylo, že se sice nahodile a podle časových možností scházeli na hřišti hráči, kteří již byli za zenitem své bývalé výkonnosti a chtěli si udržet „optimální fyzickou kondici“ a zachovat i „historické vzpomínky“. Bylo to stejné, jako když spolu hrávali „za mlada“ okresní soutěže za Sokol Štěpánovice. Opět bylo na hřišti vidět bratry Mračky,Suchánky, Tlačily (ten mladší byl i slyšet), Gregory doplněné pány Bambulem, Floriánem, Jindrlem, Trčkou i dalšími. Podstatné vždy bylo, aby se sešlo alespoň 8 hráčů a byla možnost rovnoměrného rozložení mužstev. Tato podmínka se často nepodařila a tak začínaly výčitky vůči nepřítomným, jak to bude příště, jestli se vůbec sejdou a tak podobně. Pak z toho někdy vyplynula „blbá nálada“, která se rozplynula až v hospodě „U Máni“, kde se vše patřičně rozebíralo, připomínkovalo, doporučovalo a plánovalo. Nejpodstatnější moment byl ten, že se po podzimu na hřišti, bude chodit do místní sokolovny. Toto rozhodnutí mělo i dvě logická zdůvodnění – když nebudeme chodit, budeme se přes zimu jenom přejídat a ze sokolovny je do hospody blíž, než ze hřiště.

                   Tento dobrý počin byl velmi umocněn dalším a dá se říci, že rozhodujícím momentem pro založení senior klubu. Karel Gregor začal z Lišova jezdit s Františkem Daňhelem, který ač nefotbalista, se rád proběhl na žízeň. Podstatné ale byly jeho připomínky, poznatky, zkušenosti a doporučení pro budoucnost klubu. On byl již dlouholetým prezidentem Meteoru Č. Budějovice a trénoval ženy v I. lize pozemního hokeje. Z jeho myšlenek a zkušeností profitoval i Sokol Štěpánovice, hrající v té době III. třídu okresu, protože s pomocí Františka Mračka a Jaroslava Havelky se hřiště, velmi dobře upravovalo. Tento „manažerský“ tah Karla Gregora byl velmi stěžejní pro další vývoj klubu. Františkova činorodost, nápady ostatních, pravidelná diskuze k problematice, již chtěli všichni řešit a vyřešit, vedla k finálnímu rozhodnutí a 13. listopadu 1996 byl ustaven fotbalový senior klub „TITANIC Štěpánovice“.

                   Byla domluvena základní pravidla, nejdůležitější o členských příspěvcích, František Daňhel byl zvolen 1 prezidentem Titanicu a správu finančních operací v plném rozsahu převzal Bohumír Gregor, který již celou historii klubu obhospodařuje, přebytkový rozpočet. Sportovním rozhodnutím bylo rozdělení „hráčského materiálu“ klubu mezi mužstva „pana prezidenta“ a pana Tlačila Jana „potažmo pana Fajfky“. To bude velkým základním kamenem našeho příštího „postřehu“ ze života našeho klubu.        

                  

 

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout