Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Dvacet let fotbalového Titaniku Štěpánovice

Štěpánovice – Že muži a zvláště fotbalisté nestárnou, se ví i ve Štěpánovicích. Díky Old Boys z tamního Titaniku.

U zrodu štěpánovického Titaniku byl František Daňhel, kterého fanoušci sportu znali hlavně jako šéfa pozemních hokejistek Meteoru Č. Budějovice, které ve své době patřily v zemi k nejlepším.


František Daňhel se stal prvním prezidentem klubu, který byl koncem roku 1996 založen při sezení bývalých štěpánovických fotbalistů v místní hospodě U Máni.

A proč Titanic? „Žádné velké výsledky se nečekaly, spíše, že se budeme potápět, tak tedy Titanic," usmívá se bývalý lišovský fotbalista Jiří Hart, jenž poté, co František Daňhel odešel do sportovního nebe, od něj převzal post prezidenta klubu.

Jenže výsledky tak špatné nebyly. Není ale divu: „Měli jsme v týmu i kluky, kteří hrávali o ligové body," namátkou Hart jmenuje Fingera (Hradec Králové), Balíka (Admira Praha) a Trněného (Dynamo ČB).

„Za těch dvacet let jsme odehráli 180 utkání, sice máme velice pasivní skóre, to ale pro nás vůbec není podstatné," krčí rameny prezident klubu, dle něhož se za těch dvacet let složení týmu hodně pozměnilo. „Za nás teď už hrají i kluci, které jsem ve Štěpánovicích já trénoval. Takže hrají i tátové se svými syny. Jako například Mračkové nebo Suchánci, já hraji se svým zeťákem a Míra Šauer, když je třeba, nám pomáhá svými kluky," dodává Hart.

Štěpánovický Titanic jezdí pravidelně na různé turnaje. „V létě hrajeme ve Frymburku, který nám to vrací a k nám jezdí na pouť. Tradičně jezdíme do Klikova, kde jsme i vyhráli a rok nato jsme tam byli druzí za Mladým. V zimě zase jezdíme na turnaj do Kunžaku, kde máme už dopředu zajištěnu jednu cenu, protože tam vyhlašují nejstaršího hráče, a když nejedu já, dostane ji Míra Šauer či Jirka Finger. My starší už se sice motáme spíše jen v hale, ale když je zapotřebí, na hřiště taky vyběhneme," směje se prezident Titaniku, jenž sedmdesátku oslavil už před dvěma roky.

„Hrávali jsme taky dlouhodobou Precis ligu, jenže hrát pravidelně každý týden pro nás nebylo tak jednoduché. Někdy jsme se totiž scházeli jen s velkými obtížemi," vysvětloval Hart.

Zato Titanic za sebou má i první mezinárodní zápas. „Ze Slovenska přišel Franta Füssi, který umí maďarsky, a tak nám sjednal střetnutí v Maďarsku v Hegykö, kde jsme tehdy v 2006 slavně vyhráli 2:1 a já tam dával svůj první gól za Titanic," hrdě říká hrající prezident štěpánovického Titaniku. „Hráli jsme i na Slovensku a na podzim se bude hrát už třetí ročník mezinárodního turnaje, letos prvně v Maďarsku," dodává Jiří Hart.

Nejen fotbalem se ale žije v Titaniku. „Děláme plesy, chodíme po vsi při masopustu, před Vánoci zpíváme koledy a teď se chystáme na sběr šrotu, abychom si na svou činnost zajistili nějaké finanční prostředky," uzavírá Jiří Hart své ohlédnutí za dvaceti lety činnosti nepotopitelného Titaniku.

Autor: Bohumil Ortman

 

http://ceskobudejovicky.denik.cz/fotbal_region/dvacet-let-fotbaloveho-titaniku-stepanovice-20170407.html

Jiří Hart je prezident Titaniku Štěpánovice. Foto: Deník/ Michael Kalinics
PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout