Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Turnaj ve Frymburku

Titanic při čtvrté návštěvě ve Frymburku „pouze“ na třetí příčce.

Byli jsme opět pozváni na tradiční turnaj „starých gard“, který byl loni vynechán kvůli „Olympijskému parku“. Znali jsme dopředu rozlosování zápasů, protože byla přítomna jen 3 mužstva, kromě nás i gardy z Vyššího Brodu a samozřejmě domácí Šumava Frymburk. V prvním zápase se proto utkali domácí v „derby“ s velkými zvraty ve skóre, několika penaltami a také divokým výsledkem 7 : 5 pro domácí. Náš Titanic se podle dohody bez problémů „svezl dohromady“ na čas, aby se řádně připravil na druhý zápas s poraženým V. Brodem. Třetí zápas jsme pak hráli po asi 25 minutové přestávce s domácími. Než se dostaneme ke komentářům k průběhu zápasů, připomeneme si některá důležitá fakta.

Oproti původní nominaci se nemohlo dostavit několik hráčů, kteří by v zápasech udělali hodně práce, což se pak velmi projevilo, když odstoupili zranění Maroušek a Jiří Kovařík. Ano nepřehlédli jste se, protože Jirka se asi po 7 létech k fotbalu opět vrátil a v podstatě ke svému „debutu“ za Titanic přizval i svého tchána, Milana Makovičku, který nám už také 7 až 8 let chyběl. Jirka si jako bonus pořídil nové kopačky a tak si samozřejmě pořídil i nové puchýře a s obtížemi dohrál první zápas. Marda byl, jako vždy oporou, než ho uprostřed první půle druhého zápasu, „chytila zádíčka“ a odstoupil. Na konci první půle druhého zápasu rozhodčí vyloučil, ministra sportu pana Tlačila a hráče domácích, za „vzájemné nactiutrhání“. Když jsme mu oznámili, že nemáme nikoho do hry, tak mu dal, podmínku. Za zmínku stojí i obsazení postu brankáře, na který se nominoval výborným výkonem proti Novosedlům, Robert „Zuli“ Suchánek, nic nezkazil a nohama hrál výborně. Zápasy se hrály 2x 30 minut. Na střídačce jakoby koučovali Dáda a prezident, ke konci turnaje se tam objevil i dovolenkář Jan Suchánek a rozhodl se přijít na trénink!!

Titanic Štěpánovice : Vyšší Brod    2 : 4 ( 2 : 1)

Suchánek

Fiktus Mirek              Mlýnek           Maroušek                Kučera

Chmel          Tlačil            Makovička                        Fiktus Marek  ( Kovařík)

Šauer M. st.          Mraček Aleš   (Trčka)

Utkání jsme začali velmi aktivně a celá první půlka byla v naší režii:

• 2 min. Maroušek překopl z penalty po dobře rozehraném rohu,
  • 4 min. 1 : 0 - Mirek Fík poslal do úniku Chmela, který poslal přesný pas a Aleš Mraček dal levou do prázdné brány,
  • 11 min. Aleš sám na velkém vápně, polekal se ale vybíhajícího brankáře, dal vedle,
  • 14 min 1 : 1 zbytečná a nepřesná zpětná přihrávka a soupeř toho využil,
  • 42 m. několikanásobnou kombinaci mezi Kučerou a Markem Fíčkem, zazdil Kuba,
  • 45 m. Trčka tvrdou střelou z 20 metrů trefil spojnici!!
  • 50 m. 2 : 2 perfektní kombinací nás soupeř rozebral, i díky tomu, že se hra moc otevřela,
  • 54 m. 2 : 3 tvrdou střelou k tyči
  • 56 m. Mlýnek zazdil gólovou přihrávku na vápně pro Chmela,
  • 58 m. 2 : 4 po rychlém protiútoku, už i díky naší odevzdanosti

Pokud si při pozorném čtení promítneme v čase případně proměněné některé šance, vypadalo by utkání určitě jinak, ovšem na kdyby, se nehraje.

Titanic Štěpánovice : Frymburk    2 : 4 ( 1 : 1)

Chtěli jsme nezdar odčinit a tak se šlo do utkání s elánem i trochu přeskupenými řadami a z počátku se opět dařilo. Asi po desetiminutové oboustranné nudě se chopil míče v

• 13 m. Marek Fíček a po obejití obou stoperů zavěsil na 1 : 0,
  • 17 m. střela Aleše po nahrávce Kovaříka byla velmi slabá,
  • 22 m. TK Marka Fíčka vyrazil brankář, poté i dorážku Marka Trčky – škoda,
  • 29 m. 1 : 1 po přísné penaltě, bylo to po naší zbytečné rozehrávce pod tlakem soupeře,

Druhá půle už byla, bohužel, jen odvarem z předchozího výkonu.

• 55 m. Trčka obešel beka a z úhlu, nastřelil brankáře,

Konec zápasu dopadl stejně jako předchozí, prohráli jsme 2 : 4 a po převzetí cen, jsme jeli domů. Může nás těšit jedině fakt, že vedení turnaje vyhlásilo nejlepším hráčem turnaje našeho ministra sportu a srandy Jendu Tlačila, doufám, že na příští trénink přijede na kole.