Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

2017/18

Zimní liga Titanicu Štěpánovice 2017/2018.

            V osmém ročníku naší ČBL bylo odehráno 25 utkání, z nichž pouze jediné, skončilo remízou, ke které se v dalším průběhu hodnocení ještě dostaneme. Zahájili jsme 19 října 2017 a skončili 5 dubna 2018, což je druhý nejranější termín ukončení. Nejdříve jsme skončili v ročníku 2013/14, kdy se přestalo již 27 března a odehrálo se jen 21 zápasů. Naopak, připomenu minulý ročník, který byl nejdelší a tak se sehrálo 31 zápasů. V nich jsme celkem nastříleli 661 gólů, což bylo 21,3 gólu na zápas. V letošním ročníku jsme se ale hodně „rozstříleli“ protože se průměr gólů na zápas zvýšil na 24,5 a je to zatím náš nejvyšší průměr!! Dokládají to následující údaje – pouze v šesti zápasech jsme nenastříleli 20 gólů, ve všech ostatních (19) ano, z toho v 15 zápasech padlo více než 25 gólů. Nejvíce jich padlo v zápase číslo 17, který černí vyhráli 24:12, rekordem tak i nadále zůstává výsledek ze 12/1 2017, kdy černí vyhráli 22:15. Celkem bylo nastříleno 613 gólů, černí 326 a bílí 287, bodově to dopadlo 40:34 pro černé, kteří byli v pozici domácího mužstva. Pro zajímavost uvádím – v ročníku 2011/12 padlo také 613 gólů, černí 324 a bílí 289, bodově 44:32 pro černé, bylo ovšem odehráno o 1 zápas víc. Ve všech zbývajících, neuváděných ročnících padlo celkově méně branek a nejméně 365 již ve výše zmíněném, nejkratším ročníku. Uzavřením letošního ročníku jsme se dostali k aktuálním číslům ČBL: odehráli jsme 198 zápasů, černí vedou se 306 body a 2172 góly, bílí docílili 267 bodů a 2020 gólů, dohromady máme 4192 gólů, což znamená, že každý zápas jsme průměrně nastříleli 21 gólů, super!!!

            Nyní se dostaneme k zajímavým událostem, postřehům i raritám, které se v průběhu ročníku udály, nebo se dají vyčíst z připojených tabulek. Výše zmíněná remíza 6:6 byla pouze jediná v ročníku, vždy byly minimálně dvě, loni dokonce rekordních pět. V tomto zápase nepadl žádný jubilejní gól, což se stalo teprve po třetí v naší ČBL a přesně po odehrání stovky zápasů, v nichž minimálně jeden jubilejní, padl. Padlo v něm nejméně gólů letošního ročníku, což bylo potvrzeno i v zápase č 20, kdy černí prohráli 4:8. V předchozím zápase č 19, černí při výhře 24:6 dosáhli nejvyšší rozdíl branek. Vůbec poprvé se v ČBL stalo, že první zahajovací gól „dala máma“, jenže pak dala ještě 4 za sebou a tak hvězdný začátek těžko někdo překoná!!! V průběhu zápasu pak ještě 4 góly přidal Radek Chmelů a tak se rodinka Chmelů stala prvním střelcem večera letošního ročníku a užívala si výhru. Dále se dozvíme, že to nebylo naposled a ovšem už to nebylo tak úspěšné, neboť byl ještě 3x střelec večera, z toho ale 2x k výhře, nedospěl. Z 25 zápasů se 18x střelec večera podílel na výhře mužstva, 1x se podílel na remíze a 5x k výhře nepomohl. Bylo to v zápase č 2 – Maroušek 4g za B, v zápase č 5 - Chmel 8g za B, v zápase č 6 – Marek Fíček 4g za B, v zápase č 12 – Mlýnek a Chmel 3g za Č, konečně v zápase č 18 – Kosař 9g za B. Kosař byl celkem 7x střelcem večera včetně remízového a docílil letošní maximum, 10 gólů v zápase č 23. Fíček byl celkem 6x, z toho 2x společně s Mlýnkem a Babkou a docílil mimo jiné 8g za Č. Za zmínku stojí i střelecká potence „Dušanečka Mlynečka z Bazalů“, který se objevil v této rubrice 5x, z toho 3x vítězně a „vyrubal“ 8 gólů v obou drezech a jako jediný skóroval v každém z 21 sehraných zápasech! Snažil se ho napodobit novic Babka, který skóroval také ve všech, ale jen 5 sehraných zápasech (1 za Č a 4 za B). Částečně je napodobili Fíček 15, Hart 11, A.Mraček 9 a Chmel 4, kteří skórovali ve všech odehraných zápasech jen v černém drezu!! Za bělochy se to podařilo Kučerovi ve 4 zápasech.

            Také v letošním ročníku jsme zaznamenali rozšíření hráčské základny o 3 „nová kopýtka“, čímž jsme dospěli dosud k nejširšímu počtu účastníků ČBL a to 24 borců. Již do třetího zápasu naskočili borci Kopačka a Borovka. Kopačka odloživše kopačky, nazul sálovky a oproti loňsku, přišel 14x!! Borovka jsa pozván sousedem Prokešem vnesl do hry „mladický elán“ a vždycky udělal radost panu prezidentovi, když se dostal s ním do mužstva, protože z něj udělal „zprůměrovaného nedůchodce“ v kategorii 48 let!! V prvním lednovém zápase si přišel vzpomenout Babka na své fotbalové umění, když byl pozván spoluhráči na nohejbalovém turnaji. Docela se mu dařilo, dal 2 góly, z nichž byl jeden jubilejní, pak přišel už jenom 4x a dal ještě jednoho jubilanta. To se projevilo i v tabulce procentové bodové úspěšnosti, když z pěti odehraných zápasů prohrál 1x a má 80% úspěšnosti. V souhrnné tabulce zjistíme, že se ani jeden borec nezúčastnil všech zápasů při hře, někteří borci docházeli méně a méně, přesto však nikdy nebyl hráčský nedostatek. Paradoxně nejméně (10) hráčů bylo při posledním zápase roku 2017, ve dvou zápasech bylo 11 borců, naopak rekordní účast hráčů (18) byla v 16 zápase, ve dvou zápasech bylo 17 hráčů, takže se nám průměr ustálil mezi 14-15 borci. Nejvíce zápasů odehráli Fíček a Hart 23 (z nich 10 spolu), Florián, Finger, Prokeš a Trčka 22, Tlačil a Mlýnek 21, nejvíce za Č Fíček 15 a za B Tlačil 17.  Nejpřesnější „zapocení“ drezů se povedlo Matymu Matouškovi, který z 18 zápasů propotil v obou barvách, vždy polovinu. Téměř paritu měla i „prezidentská kancelář“ Hart 11 zaČ a 12 zaB, Florián 10 zaČ a 12 zaB a novic Borovka 7 zaČ a 8 zaB. Hledajíce rovnocennost, najdeme u Marouška 5 vstřelených gólů v obou drezech a u nováčka Borovky po 12 bodech pro obě barvy. U „prezidentské kanceláře“ nakonec k té paritě došlo, protože oba její představitelé utrpěli 12x porážku, což bylo nejvíce. Zdá se, že jsou přetaženi, když nemají „ ovčáčka“.

            Jak je výše zmíněno padlo rekordních 613 gólů, na jejich nástřelu se podílelo 22 z 24 borců, kteří jsou uvedeni v tabulkách. Objektivně řečeno, asi by byl ještě jeden borec, který by z tabulky ubyl, kdyby nevymyslel „zbrzdění očekávaného gólu“ ve svůj prospěch!!! Stalo se to v zápase č. 19, když „černoši“ Kosík a za ním „kulhajíce běžící“ Jan Mraček, byli sami před prázdnou brankou. „Ministr přírody a zemědělství“ a „posedář“ zařval na Kosíka „počkej“, ten počkal a tak se došoural z posedu až ke gólu!!! Jsa euforicky uspokojen dosaženou brankou se už do konce sezóny nedostavil!! Z tabulek samozřejmě vyplývá, že ostatní střelci používali jinou strategii a tak počet gólů pravidelně narůstal. Nejvíce se o to přičinili borci Fíček 89x – 69 Č a 20 B, Kosík 64x – 17 Č a 47 B, Mlynek z Bazalu 62x – 41 Č a 21 B, třetím nejlepším střelcem „černochů“ byl Hart 24x, druhým nejlepším střelcem „bělochů“ byl – a „rodina Chmelů“ 39x. Vstřelené branky samozřejmě nesou své ovoce v počtu bodů a tak letos si nejvíc vystřílel nejlepší střelec (koukni výš) a sice 46 bodů (30 zaČ). Tím vystřídal tradičního sběratele bodů „gólostroje“ Prokeše, kterému „ministerská zodpovědnost“ svazuje nohy a snižuje střeleckou potenci. Na 46 bodů (28 zaČ) se také dostal, i když nastřílel jen 10 gólů borec, který střely cíleně a s přehledem likvidoval. Jistě asi už všichni uhodli, že si je vychytal Mára Trčka, i když asi 2 zápasy šetřil nakopnutý prstík u ruky a hrál po parketách mimo branku. Bronzovým sběratelem byl výše zmíněný Prokeš se 37 (22 zaČ) body (to moc neklesl) a na „bramborovém“ místě se sešli se 34 body „votrok“ Finger a Alda Mraček. Za bělochy nastřádal nejvíce bodů „ministr sportu a srandy“ Tlačil alias „Fajfka“ 24, na 18 bodech se svorně sešli Mára Trči s „mámou a tátou“!! Body samozřejmě vybojuje celé družstvo, které vzejde ze správné volby volitele, letos se nejlépe dařilo Fingerovi, Trčkovi, Hartovi a Mlýnkovi, kteří při svých 2 volbách, zvolili vítězné družstvo. Nejhůře vybírajícím volitelem byl tradičně Marda 2x, Maty 2x a Kopačka dokonce 3x bez bodu.

            Z výše uvedených a pracně vyhledaných údajů se dopracujeme k 77 vstřeleným gólům, které budou sestaveny v připojené tabulce a budou se nazývat jubilejní. Dříve se poměrně euforicky zapíjely, případně se o určitý obolos obohacovala klubová kasa nyní ale původní dobře míněná „prezidentská směrnice“ byla zrušena a je na každém střelci, jak se rozhodne jubilejní gól oslavit. Dle přesně vedené dokumentace ministra financí je významným sponzorem SC Fíček, který vložil obolos za 4 jubi góly, 2x Florián a Maty a 1x Hart, loni jich bylo 21. Je více než pravděpodobné, že větší počet než zmíněných 9 gólů, bylo „prozvoněno“v rámci zaregistrovaných 81 zvonění našeho zvonu a následného pozdvihování kalíšků různého obsahu, většinou při oslavách jmenin, narozenin atd. Vzhledem k tomu, že 4 posezení na doplnění pitného režimu byla bez zvuku zvonu, byl letošní průměr na čísle 4 stejně jako minulý rok, kdy se ve 29 posezeních pozdvihovaly kalíšky, rekordně 129x!!

Za zmínku stojí zajímavé momenty ve třech zápasech, při nichž padly jubilejní góly. Poslední zápas roku 2017 si nejvíce užíval již několikrát uváděný Dušaneček, protože si zvolil mužstvo, se kterým vyhrál, byl střelcem večera, 3x vstřelil jubilejní branku a tak vyrovnal dosavadní rekord Prokeše. Po 14 dnech v zápase č.13 vstřelil jen 2 góly, jeden z nich však byl zapsán dvěma čísly, takže se chlapec z Vlkojc stal po roce opět střelcem „tupl gólu“. Ve třetím zápase, který už byl zmíněn, mohl Kosík snadno přepouštět góly, neboť v něm docílil podobně jako Mlýnek „tupl gól“. „Přepuštěný“ gól potěšil jak Jana, tak i Aleše Mračka, protože se stal o ten gól střelcem večera, a sice před Kosíkem!! Do celkového hodnocení určitě patří i souhrn vstřelených vlastních gólů, kterých bylo 7, tedy nejen, jako v Sarajevu, ale i jako loni. Spáchali je renomovaní střelci, ale i oba úplní nováčkové, což se dá pochopit, než si zvyknou. Postupně to byli borci Prokeš v 3 záp, Borovka ve 4 z, Maty v 6 z, Fík v 10 z, Babka ve 13 z, Fíček ve 14 z a Mlýnek v 18 z. Pouze Babkovi a Mlýnkovi pomohli spoluhráči vyhrát. Na závěr je nutné opět připomenout správné dodržování pitného režimu a tím doplnění vydané energie. Výše je uvedeno, že oproti loňskému rekordnímu „pozdvihování“i letošních průměrných 81x dospělo k překročení hranice 600 v posledním utkání (604). Opakují se i loňské nešvary – č 1, nepodařilo se opět do 1 měsíce vyhodnotit sezónu, kancelář prezidenta asi nemá dost lidí, a – č 2, musíme opět kritizovat liknavý přístup „téměř“ třetiny borců ke hraní na hřišti, případně k zápasům!! Nezapomeňme poděkovat nejen našim lepším polovičkám, ale rovnou celé rodině, že nás ve čtvrtek nikdo „neotravuje“ a nechá nás udělat si žížu a pak ji také, co nejlépe zahnat.

Sezóně 2017/18 nazdar! Nastávající 2018/2019 zdar! Ať žije SC Titanic Štěpánovice.   

             

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout