Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Třetí postřeh z historie Titanicu: střelci 3 a více gólů neboli, hattricků.

Třetí postřeh z historie Titanicu: střelci 3 a více gólů neboli, hattricků.

             Uzavřeli jsme 22 letní sezónu našeho SC s bilancí 2 výher a jedné porážky, čímž jsme dosud sehráli 193 zápasů a v nich jsme docílili 474 gólů. Přibližně každý 19 zápas byl výjimečný tím, že v něm byl dosažen hattrick, pro obtížnost psaní i výslovnosti ho budeme nazývat „bingo“. Je nutné podotknout, že u některých zápasů nebyli střelci uvedeni a tak je i tato statistika, částečně neúplná. Radovali jsme se 4x za vlády prezidenta Daňhela a zatím 6x za vlády prezidenta Harta.

Prvním střelcem „binga“ byl přesně před 20 roky 3. 9. 1999 tehdy ještě řadový občan Hart, který při výhře v Chlumu 4:1, dal všechny góly. Posléze byla dvouletá pauza do června 2001, kdy opět Hart, dal jen 3 góly, při výhře 5:4 v Rapšachu. Hned následující rok padlo tentokrát pouťové „bingo“, když v tradičním utkání s pozemními hokejistkami Meteoru, při výhře 9:5 dal 3 góly Sýkora. Čtvrtý kousek se povedl ve 3. ročníku Titanic Cupu 10.7.204 Balíkovi, který při výhře nad hokejisty FC Linec 9:1, jim dal 3 banány. Další výjimečná „binga“ už byla nastřílena za éry prezidenta Harta, který se po své „inauguraci“ v roce 2005 (kopa roků) stal prvním střelcem gólu Titanicu „po šedesátce“ a v roce 2006 i prvním střelcem gólu Titanicu v zahraničí, při výhře 2:1 v Hegykö. Na tento gól mu přihrál Kršík, který pak dal ten vítězný.

            Začal to opět Jirka Balík, který 20. 4.2007 v Majdaleně rozhodl třemi góly zápas, vyhrálo se 4:1 a čtvrtý gól dal také Jirka – Finger. Na další „bingo“ si musel SC počkat 4 roky, kdy na 4. ročníku letního turnaje v Klikově v zápase o 3 místo, potopil SK Mladé při výhře 6:1, třemi góly, Prokeš. Pak už jsme čekali jenom rok, na turnaji v Kardašově Řečici 29. 9. 2012 „bouchly saze“ v Kršíkovi, jehož 4 góly pomohly k porážce Nové Bystřice 5:0. „Osmé bingo“ se podařilo Chmelovi, když 1. 9. 2014 v zápase doma s Plavskem přispěl 4 góly k jejich demolici 9:2. Plavsko se stalo od té doby naším oblíbeným soupeřem, protože o rok později jsme u nich 24.4 začali jarní sezonu. Na toto datum prý vylézají hadi a štíři, tady vylezlo i další „bingo“, když pokračovatel z rodu Makovičků Lukáš, pomohl 3 góly k výhře 6:1. Lukáš se patřičně namlsal a při odvetě s Plavskem ve Štěpánovicích 4. 9. 2015 byl zatím posledním autorem „binga“, když 3 fíky přispěl k výhře 5:2. Tím si vystřílel angažmá v B mužstvu SK Lišov/Štěpánovice a sem tam, dává góly i tam.

            Stejně chronologicky si připomeneme, ve kterém roce svého života dosáhl každý autor „binga“. Hartovi se to povedlo v 56 a 54, Sýkorovi v 53, Balíkovi v 55 a 52, Prokešovi v 41, Kršíkovi ve 40, Chmelovi v 41 a konečně Makovičkovi v „Kristových létech“ 33!! Hurá, můžeme být pyšní na pravidelnou „revitalizaci a resuscitaci“ hráčského kádru, ale stejně se to nějak zaseklo, protože příští rok, už to bude nejdelší prodleva, sice 5 roků od posledního. Kdo bude autorem dalšího už 11 „binga“? Od prezidenta už se to nedá očekávat, protože pro něj je „bingo“, když udrží moč.   

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout