Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Turnaj Klikov

V tombole jsme byli nejlepší!!!

Po několika létech jsme přijali pozvání na tradiční letní turnaj do Klikova. Kromě nás tam byli tradiční soupeři domácí, Mladé a mužstvo firmy Bosch. Byli povoleni 3 hráči pod hranici 30 let, což jsme zdaleka nesplnili, protože jsme do poslední chvíle sháněli hráče, neboť několik (6) původně přihlášených odřeklo. Tak jsme poprvé přivítali Michala Mračka a Kováře, pomohl Pavel Beneda, Milan Klabouch, Makovička a po delší době i Pavel Novák, který se přišel vydýchat po svatbě dcery.

Utrpěli jsme 2 vysoké porážky, ale kdyby….. . V prvním utkání proti domácímu Klikovu v 7 minutě pustil domácí pomezní ofsajd a prohrávali jsme 0:1. Během 10 minut jsme zápas otočili, když po kombinaci Kováře a Klaboucha, vyrovnal, Makovička, a po nahrávce Fíčka nás poslal do vedení Klabouch. Vzápětí Makovička z „velké tutovky“ nastřelil jen brankáře a to se nám vymstilo. Ve 26 minutě jsme zahráli špatně „malou domů“, kterou jsme hasili penaltou a bylo 2:2!! To nás srazilo do kolen a soupeř do poločasu toho využil a vstřelil 2 góly.

Ve druhé půli trefně poznamenal náš ministr sportu a srandy Fajfka „to víš už vedou 4:2, tak se pískají ofsajdy i jim“. Byl to jediný „konstruktivní“ příspěvek k průběhu poločasu, neboť domácí zvýšili na 6:2 a až těsně před koncem korigoval na 6:3 z penalty, Fíček.

Druhý zápas byl souboj o 3 místo a nezačal vůbec špatně. V prvních 15 minutách 2x nebezpečně vystřelil Kovář, po „Fíčkových uličkách“ šel 2x sám na branku, Klabouch, nebylo z toho nic. Pak dal soupeř na 1:0 z trestného kopu přes zeď, vzápětí po rozehrání, vysunul opět Fíček Makovičku, kterého ale vychytal brankář. Ve 21 minutě jsme fatální chybou v rozehrávce poslali soupeře do přečíslení, což využil na 2:0. Ve 23 minutě tentokrát Klabouch vysunul Makovičku, ten sám před gólmanem trefil tyč a tak míč vrátil do brány Kovář a bylo 2:1. To byla ale naše „labutí píseň“ v zápase i turnaji. Do poločasu jsme dostali ještě 2 góly, kdy nás pokaždé „rozebrali do šroubku“. Ve druhé půli již nebyly fyzické a zejména psychické síly s výsledkem něco udělat, tak nám dali ještě 4 kusy a jeli jsme domů.

Zápasy odehrálo „Dvanáct měsíčků“, chvílemi také „Dvanáct rozhněvaných mužů“ v abecedním pořadí: Beneda P., Fiktus Marek, Fiktus Miroslav, Klabouch, Kovář, Makovička, Mraček, Novák, Prokeš, Puchinger, Tlačil, Větrovec. Jediným pozitivem bylo, že všichni na poslední chvíli domluvení hráči opravdu přišli (6 kusů). Pobavil i brankář Puchinger, který obětavě přijel dříve z dovolené, když pronesl po odehrání klasickou hlášku z „Knoflíkové války“, kdyby sem to věděl, že jich dostanu 14, tak bych sem byl nejezdil!!

Nakonec jsme byli nejlepší v nákupu tomboly!!! Dohodli jsme se s ministrem financí Prokešem, že podpoříme domácí klub a koupili jsme 40 lístků po 10 korunách. Vyhráli jsme11 cen, no aspoň něco.