Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

SC Titanic : Sokol Plavsko 3:2 (2:1)

Pouťový zápas s Plavskem opět vítězný. SC Titanic : Sokol Plavsko  3:2 (2:1).

Na pouťové nedělní odpoledne jsme pozvali soupeře, se kterým jsme v červnu na jeho hřišti vyhráli 2:1. Přijeli s poměrně omlazeným kádrem, odhadovali jsme, že z původního byli asi 3 až 4 borci, nám to vcelku navadilo, neboť se tentokrát sešlo neuvěřitelných 16 kusů (a na druhou půli ještě Pepa Beneda na „čumandu“). Pozvali jsme tradičního arbitra Jirku Bouchala, jemuž na čárách pomáhali Jakub a Martin Fiktusovi. Sestava se vykrystalizovala poměrně dobře a všichni si zahráli s chutí a většinou na postu, který střídali, jediný Puchinger, byl pořád mezi tyčemi. Borovka, Fiktus Marek, Fiktus Mirek, Finger, Chmel, Kopačka, Kovář, Kučera, Matoušek, Mlýnek, Puchinger, Šauer Mir. st, Šauer Petr, Tlačil, Trčka, Větrovec. A teď stručně, jak se rodil výsledek.

3 minuta – první hvězdný kop „chlapce z Bazalů“, jsa bez tréninku, dal centr naslepo od střídačky soupeře a míč lízl břevno, 7 minuta – Puchi si poprvé sáhl na míč, 8 minuta -  Mlýnek dokonce předběhl míč a ten pak z otočky trefil vedle branky, 9 minuta – po pěkné kombinaci těžká střela Trčiho šla až do vsi, střídaje si pro míč, došel, 10 minuta – excelentní pas za beky doběhla „máma“, brankář jí ale nenaletěl, 12 minuta – první těžká střela soupeře a Puchi měl drobné starosti, vzápětí po rohu soupeře naši hlavičkáři čekali, jestli se soupeřova hlavička ujme, v 16 minutě – střela těsně minula Puchiho branku, v 18 minutě – Vojta Větrovec provětral 2 soupeře na jeho křižný centr, nikdo nedosáhl, v 19 minutě – 1:0 míč po mezihře před trestným územím soupeře dostal Maty Matoušek, nahrál do vápna Kovářovi, který kuriózně popotahujíce si trenýrky, pohotově vystřelil levou nohou do pravé tyče a „angličanem“ dal gól, ve 22 minutě – provedl opět „chlapec z Bazalů“ tentokrát cílený excelentní centr téměř ze stejného místa prvního kopu, jímž před bránou našel Borovku (Bori), který nastavením pravačky, zvýšil na 2:0. Ve 23 minutě nařídil ohleduplný rozhodčí vida starší hráče, občerstvení obou mužstev, které prospělo soupeři, který nás ve 30 minutě trochu rozebral (za stoperem byl pytel) a umístěnou střelou z 20 metrů snížil na 2:1, vzápětí byla před naší bránou „trma vrma“ a soupeř na štěstí, překopl bránu, ve 33 minutě -  po našem rohu tentokrát „Bazaly“ nekopaly, ale hlavičkou mířily vedle brány. Do poločasu se již nic důležitého nestalo, obě mužstva měla jednu poloviční šanci.

Ve 46 minutě – po faulu na Kováře, Fíček trestným kopem hledal hlavu Kopačky, po které míč sklouzl do autu, o dvě minuty bylo hůře, když po špatné rozehrávce Kuči sebral soupeř míč a centr před bránu uklidil hlavou nekrytý hráč 2:2, 50 minuta – platilo já na bráchu, brácha na mně, Fík ale místo střely, nahrával, 52 minuta – po pěkné kombinaci P. Šauer, Fík centr na Kováře, který netrefil bránu, v 55 minutě – Puchi pádem pod nohy chytil samostatný únik soupeře, po rozehrání opět na míč za obranu naběhla zase máma a brankář míč vyrazil na roh, v 56 minutě – po Trčiho rohu soupeř uklidil míč před Kopačkou opět na roh, po němž se míč odrazil před velké vápno k Fingerovi, ten nahrál Kučimu, jehož střela skončila vedle brány. Náš tlak se začal zvyšovat a měli jsme několik šancí, bylo to i díky odstoupení hráče soupeře pro zranění? Najednou jsme zjistili, že v 63 minutě nemáme Fíka, který nám přeběhl k soupeři. Bylo to stejné, jako před rokem, kdy se také jejich hráč zranil, proto jsme jim poskytli hráče, jehož hláškou zakončíme referát. Vzápětí uvážlivý rozhodčí odpískal ve velkém horku další společné občerstvení. Diváci pili pivo, fotbalisté vodu, všichni už se těšili na konec zápasu a byla oboustranná snaha, zápas rozhodnout. V 75 minutě – mohli rozhodnout hosté, když křižnou přihrávku Petra Šauera na Kučiho vystihl soupeřův asi nejlepší hráč (levák), míč zasekl a naštěstí jej dal vedle brány, v 77 minutě – nám už bylo veseleji, protože „chlapec z Bazalů“, taky „Dušaneček Mlyneček“, udělal třetí excelentní kop a to se musí popsat. Po pěkné kombinaci po ose kopaček (Kopiho) šel míč na Matyho, ten dal na „mámu“, ta Matymu, on nahrál „ chlapci z Bazalů“, ten narazil z první Trčimu, on vrátil míč, který si posunul Mlýnek a před obráncem i brankářem jej pravou (opírací) špičkou posunul do brány na 3:2 (třetí excelentní kop a bez tréninku)!! V 78 minutě – zahrozil soupeř po opakovaném kopu z rohu, míč reflexivně vykopl z branky Puchi. Pak už jsme se dočkali konce zápasu, ale ne pouti, a tak se zapíjelo vítězství. Loňská hláška ministra sportu a srandy zněla „ hoši mně se dneska ta naše hra tak líbila, že jsem šel i dobrovolně, prohrát“. To jsme vyhráli 3:1. Tentokrát nás ministr odkázal na svého tiskového mluvčího, protože s týmem, vyhrál.