Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

První postřeh ze života Titanicu

První postřeh ze života Titanicu Štěpánovice – období jeho vzniku.

 

                   Hlavní myšlenky, proč klub vznikl, jsou uvedeny v informacích na naší úvodní webové stránce, takže si můžeme rovnou připomenout několik důležitých momentů, které rozhodly o tom, že jsme mohli na slavnostní dokopné koncem ledna, oslavit dvacetileté výročí založení.

                   Podstatné bylo, že se sice nahodile a podle časových možností scházeli na hřišti hráči, kteří již byli za zenitem své bývalé výkonnosti a chtěli si udržet „optimální fyzickou kondici“ a zachovat i „historické vzpomínky“. Bylo to stejné, jako když spolu hrávali „za mlada“ okresní soutěže za Sokol Štěpánovice. Opět bylo na hřišti vidět bratry Mračky,Suchánky, Tlačily (ten mladší byl i slyšet), Gregory doplněné pány Bambulem, Floriánem, Jindrlem, Trčkou i dalšími. Podstatné vždy bylo, aby se sešlo alespoň 8 hráčů a byla možnost rovnoměrného rozložení mužstev. Tato podmínka se často nepodařila a tak začínaly výčitky vůči nepřítomným, jak to bude příště, jestli se vůbec sejdou a tak podobně. Pak z toho někdy vyplynula „blbá nálada“, která se rozplynula až v hospodě „U Máni“, kde se vše patřičně rozebíralo, připomínkovalo, doporučovalo a plánovalo. Nejpodstatnější moment byl ten, že se po podzimu na hřišti, bude chodit do místní sokolovny. Toto rozhodnutí mělo i dvě logická zdůvodnění – když nebudeme chodit, budeme se přes zimu jenom přejídat a ze sokolovny je do hospody blíž, než ze hřiště.

                   Tento dobrý počin byl velmi umocněn dalším a dá se říci, že rozhodujícím momentem pro založení senior klubu. Karel Gregor začal z Lišova jezdit s Františkem Daňhelem, který ač nefotbalista, se rád proběhl na žízeň. Podstatné ale byly jeho připomínky, poznatky, zkušenosti a doporučení pro budoucnost klubu. On byl již dlouholetým prezidentem Meteoru Č. Budějovice a trénoval ženy v I. lize pozemního hokeje. Z jeho myšlenek a zkušeností profitoval i Sokol Štěpánovice, hrající v té době III. třídu okresu, protože s pomocí Františka Mračka a Jaroslava Havelky se hřiště, velmi dobře upravovalo. Tento „manažerský“ tah Karla Gregora byl velmi stěžejní pro další vývoj klubu. Františkova činorodost, nápady ostatních, pravidelná diskuze k problematice, již chtěli všichni řešit a vyřešit, vedla k finálnímu rozhodnutí a 13. listopadu 1996 byl ustaven fotbalový senior klub „TITANIC Štěpánovice“.

                   Byla domluvena základní pravidla, nejdůležitější o členských příspěvcích, František Daňhel byl zvolen 1 prezidentem Titanicu a správu finančních operací v plném rozsahu převzal Bohumír Gregor, který již celou historii klubu obhospodařuje, přebytkový rozpočet. Sportovním rozhodnutím bylo rozdělení „hráčského materiálu“ klubu mezi mužstva „pana prezidenta“ a pana Tlačila Jana „potažmo pana Fajfky“. To bude velkým základním kamenem našeho příštího „postřehu“ ze života našeho klubu.        

                  

 

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím