Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Turnaj Klikov a Pouťový zápas s Plavskem

Turnaj Klikov              

V tombole jsme byli nejlepší!!!

            Po několika létech jsme přijali pozvání na tradiční letní turnaj do Klikova. Kromě nás tam byli tradiční soupeři domácí, Mladé a mužstvo firmy Bosch. Byli povoleni 3 hráči pod hranici 30 let, což jsme zdaleka nesplnili, protože jsme do poslední chvíle sháněli hráče, neboť několik (6) původně přihlášených odřeklo. Tak jsme poprvé přivítali Michala Mračka a Kováře, pomohl Pavel Beneda, Milan Klabouch, Makovička a po delší době i Pavel Novák, který se přišel vydýchat po svatbě dcery.

            Utrpěli jsme 2 vysoké porážky, ale kdyby….. . V prvním utkání proti domácímu Klikovu v 7 minutě pustil domácí pomezní ofsajd a prohrávali jsme 0:1. Během 10 minut jsme zápas otočili, když po kombinaci Kováře a Klaboucha, vyrovnal, Makovička, a po nahrávce Fíčka nás poslal do vedení Klabouch. Vzápětí Makovička z „velké tutovky“ nastřelil jen brankáře a to se nám vymstilo. Ve 26 minutě jsme zahráli špatně „malou domů“, kterou jsme hasili penaltou a bylo 2:2!! To nás srazilo do kolen a soupeř do poločasu toho využil a vstřelil 2 góly.

            Ve druhé půli trefně poznamenal náš ministr sportu a srandy Fajfka „to víš už vedou 4:2, tak se pískají ofsajdy i jim“. Byl to jediný „konstruktivní“ příspěvek k průběhu poločasu, neboť domácí zvýšili na 6:2 a až těsně před koncem korigoval na 6:3 z penalty, Fíček.

             Druhý zápas byl souboj o 3 místo a nezačal vůbec špatně. V prvních 15 minutách 2x nebezpečně vystřelil Kovář, po „Fíčkových uličkách“ šel 2x sám na branku, Klabouch, nebylo z toho nic. Pak dal soupeř na 1:0 z trestného kopu přes zeď, vzápětí po rozehrání, vysunul opět Fíček Makovičku, kterého ale vychytal brankář. Ve 21 minutě jsme fatální chybou v rozehrávce poslali soupeře do přečíslení, což využil na 2:0. Ve 23 minutě tentokrát Klabouch vysunul Makovičku, ten sám před gólmanem trefil tyč a tak míč vrátil do brány Kovář a bylo 2:1. To byla ale naše „labutí píseň“ v zápase i turnaji. Do poločasu jsme dostali ještě 2 góly, kdy nás pokaždé „rozebrali do šroubku“. Ve druhé půli již nebyly fyzické a zejména psychické síly s výsledkem něco udělat, tak nám dali ještě 4 kusy a jeli jsme domů.

            Zápasy odehrálo „Dvanáct měsíčků“, chvílemi také „Dvanáct rozhněvaných mužů“ v abecedním pořadí: Beneda P., Fiktus Marek, Fiktus Miroslav, Klabouch, Kovář, Makovička, Mraček, Novák, Prokeš, Puchinger, Tlačil, Větrovec. Jediným pozitivem bylo, že všichni na poslední chvíli domluvení hráči opravdu přišli (6 kusů). Pobavil i brankář Puchinger, který obětavě přijel dříve z dovolené, když pronesl po odehrání klasickou hlášku z „Knoflíkové války“, kdyby sem to věděl, že jich dostanu 14, tak bych sem byl nejezdil!!

            Nakonec jsme byli nejlepší v nákupu tomboly!!! Dohodli jsme se s ministrem financí Prokešem, že podpoříme domácí klub a koupili jsme 40 lístků po 10 korunách. Vyhráli jsme11 cen, no aspoň něco.

Pouťový zápas s Plavskem opět vítězný. SC Titanic : Sokol Plavsko  3:2 (2:1).

            Na pouťové nedělní odpoledne jsme pozvali soupeře, se kterým jsme v červnu na jeho hřišti vyhráli 2:1. Přijeli s poměrně omlazeným kádrem, odhadovali jsme, že z původního byli asi 3 až 4 borci, nám to vcelku navadilo, neboť se tentokrát sešlo neuvěřitelných 16 kusů (a na druhou půli ještě Pepa Beneda na „čumandu“). Pozvali jsme tradičního arbitra Jirku Bouchala, jemuž na čárách pomáhali Jakub a Martin Fiktusovi. Sestava se vykrystalizovala poměrně dobře a všichni si zahráli s chutí a většinou na postu, který střídali, jediný Puchinger, byl pořád mezi tyčemi. Borovka, Fiktus Marek, Fiktus Mirek, Finger, Chmel, Kopačka, Kovář, Kučera, Matoušek, Mlýnek, Puchinger, Šauer Mir. st, Šauer Petr, Tlačil, Trčka, Větrovec. A teď stručně, jak se rodil výsledek.

3 minuta – první hvězdný kop „chlapce z Bazalů“, jsa bez tréninku, dal centr naslepo od střídačky soupeře a míč lízl břevno, 7 minuta – Puchi si poprvé sáhl na míč, 8 minuta -  Mlýnek dokonce předběhl míč a ten pak z otočky trefil vedle branky, 9 minuta – po pěkné kombinaci těžká střela Trčiho šla až do vsi, střídaje si pro míč, došel, 10 minuta – excelentní pas za beky doběhla „máma“, brankář jí ale nenaletěl, 12 minuta – první těžká střela soupeře a Puchi měl drobné starosti, vzápětí po rohu soupeře naši hlavičkáři čekali, jestli se soupeřova hlavička ujme, v 16 minutě – střela těsně minula Puchiho branku, v 18 minutě – Vojta Větrovec provětral 2 soupeře na jeho křižný centr, nikdo nedosáhl, v 19 minutě – 1:0 míč po mezihře před trestným územím soupeře dostal Maty Matoušek, nahrál do vápna Kovářovi, který kuriózně popotahujíce si trenýrky, pohotově vystřelil levou nohou do pravé tyče a „angličanem“ dal gól, ve 22 minutě – provedl opět „chlapec z Bazalů“ tentokrát cílený excelentní centr téměř ze stejného místa prvního kopu, jímž před bránou našel Borovku (Bori), který nastavením pravačky, zvýšil na 2:0. Ve 23 minutě nařídil ohleduplný rozhodčí vida starší hráče, občerstvení obou mužstev, které prospělo soupeři, který nás ve 30 minutě trochu rozebral (za stoperem byl pytel) a umístěnou střelou z 20 metrů snížil na 2:1, vzápětí byla před naší bránou „trma vrma“ a soupeř na štěstí, překopl bránu, ve 33 minutě -  po našem rohu tentokrát „Bazaly“ nekopaly, ale hlavičkou mířily vedle brány. Do poločasu se již nic důležitého nestalo, obě mužstva měla jednu poloviční šanci.

            Ve 46 minutě – po faulu na Kováře, Fíček trestným kopem hledal hlavu Kopačky, po které míč sklouzl do autu, o dvě minuty bylo hůře, když po špatné rozehrávce Kuči sebral soupeř míč a centr před bránu uklidil hlavou nekrytý hráč 2:2, 50 minuta – platilo já na bráchu, brácha na mně, Fík ale místo střely, nahrával, 52 minuta – po pěkné kombinaci P. Šauer, Fík centr na Kováře, který netrefil bránu, v 55 minutě – Puchi pádem pod nohy chytil samostatný únik soupeře, po rozehrání opět na míč za obranu naběhla zase máma a brankář míč vyrazil na roh, v 56 minutě – po Trčiho rohu soupeř uklidil míč před Kopačkou opět na roh, po němž se míč odrazil před velké vápno k Fingerovi, ten nahrál Kučimu, jehož střela skončila vedle brány. Náš tlak se začal zvyšovat a měli jsme několik šancí, bylo to i díky odstoupení hráče soupeře pro zranění? Najednou jsme zjistili, že v 63 minutě nemáme Fíka, který nám přeběhl k soupeři. Bylo to stejné, jako před rokem, kdy se také jejich hráč zranil, proto jsme jim poskytli hráče, jehož hláškou zakončíme referát. Vzápětí uvážlivý rozhodčí odpískal ve velkém horku další společné občerstvení. Diváci pili pivo, fotbalisté vodu, všichni už se těšili na konec zápasu a byla oboustranná snaha, zápas rozhodnout. V 75 minutě – mohli rozhodnout hosté, když křižnou přihrávku Petra Šauera na Kučiho vystihl soupeřův asi nejlepší hráč (levák), míč zasekl a naštěstí jej dal vedle brány, v 77 minutě – nám už bylo veseleji, protože „chlapec z Bazalů“, taky „Dušaneček Mlyneček“, udělal třetí excelentní kop a to se musí popsat. Po pěkné kombinaci po ose kopaček (Kopiho) šel míč na Matyho, ten dal na „mámu“, ta Matymu, on nahrál „ chlapci z Bazalů“, ten narazil z první Trčimu, on vrátil míč, který si posunul Mlýnek a před obráncem i brankářem jej pravou (opírací) špičkou posunul do brány na 3:2 (třetí excelentní kop a bez tréninku)!! V 78 minutě – zahrozil soupeř po opakovaném kopu z rohu, míč reflexivně vykopl z branky Puchi. Pak už jsme se dočkali konce zápasu, ale ne pouti, a tak se zapíjelo vítězství. Loňská hláška ministra sportu a srandy zněla „ hoši mně se dneska ta naše hra tak líbila, že jsem šel i dobrovolně, prohrát“. To jsme vyhráli 3:1. Tentokrát nás ministr odkázal na svého tiskového mluvčího, protože s týmem, vyhrál.

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím