Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

2016/17

Zimní liga Titanicu Štěpánovice 2016/2017.

            Právě skončený sedmý ročník naší černobílé ligy byl velmi významný hned v několika důležitých momentech. Nejvýznamnější bylo, že proběhl v roce dvacetiletého trvání našeho Titanicu, což jsme patřičně oslavili na lednové dokopné. Dalším významným faktorem byla rekordní délka celé sezóny, protože se začalo rekordně brzy (06. 10. 2016) a také se rekordně pozdě končilo (05. 05. 2017). Tím došlo i k dalším rekordním ukazatelům, které si postupně v textu a připojených tabulkách předestřeme. Sehráli jsme celkem 31 zápasů (zatím rekord 26 v sezóně 2011/2012) a z toho plynoucí i nejvíce vstřelených branek – 661, na tom se podíleli 336 góly běloši a 325 černoši. Minulou sezónu jsme konstatovali, že byla nejvíce vyrovnaná – 34:34 bodům a černí dali o 12 gólů více. Letošní probíhala od začátku ještě vyrovnaněji, protože se obě mužstva střídala ve vítězstvích a teprve až po 25 zápase byl rozdíl v bodech 39:33 a pak se stav postupně srovnal na 44:44 bodům a tentokrát dali běloši o 11 gólů více. Každé mužstvo 13x vyhrálo, 13x prohrálo a 5x remizovalo a tak se docílilo zatím nejvíce remíz a rekordně v 5 až 7zápase 3x po sobě ( 2x 9:9,8:8, a v zápasech 29 a 30 7:7 a 11:11). Loňský průměr počtu vstřelených gólů za zápas se mírně zvýšil na 21,3 (20,6), dalším důkazem velké vyrovnanosti je, že kromě 5 remíz skončilo dalších 12 zápasů výhrou o 1 až 3 góly. Opět byl vytvořen další rekord v počtu gólů v zápase, 15 zápas skončil vítězstvím černochů 22:15, čímž bylo překonáno 35 gólů z 26 ledna 2012. 30 gólů padlo ještě v zápase číslo 19 při vítězství opět černochů 16:14. Nejméně gólů padlo při remíze 7:7 a největší rozdíl ve skóre byl v 9 zápase při vítězství opět černochů 20:9, běloši byli pěkně pilné včeličky, když skóre nakonec dovedli ještě otočit. Aktuální stav je následující, z pozice domácího letos byli běloši, mají 233 bodů a skóre 1733 gólů, černoši jsou z minulých roků na tom lépe, když mají 266 bodů a 1846 gólů. Jak je vidět v příštím roce by mělo každé zvolené bílé mužstvo motivovat, že mají černoši slušný náskok, který by se mohl postupně snižovat.

            V minulém vyhodnocení byl proveden podrobný výčet všech „tupl a tripl gólů“, letos přibyly další 2 a tak se počet zvýšil na 11, což si už zaslouží zařazení do tabulky. Už to vypadalo, že letos nebude žádný, když ve 27 (169 celkově) zápase Marek Fíček docílil 1800 gól černých a současně 575 letošní sezóny. Hned další zápas (číslo si dopočítej sám) Dušaneček z Bazalů Mlýneček docílil 300 gól bílých a současně 3500 gól Černobílé ligy!! Oba tupl góly jsou v tabulce docílených jubilejních branek pro lepší přehled, zapsány červenou barvou. Minulá sezóna byla hodnocena z pozice docházky poměrně slušně, nebylo méně než 9 hráčů, a sice na poslední 2 zápasy. Přesto jsme provedli další hráčské doplnění naší ČB ligy, jelikož někteří z „mlaďasů“ již chodili hrát dříve a tak jsme přivítali několik dalších „mlaďasů“, protože by se už po zápase ČB ligy nedali dohromady. Přibylo tedy 6 až 7 borců, z nichž se několik nekompromisně prosadilo mezi nejlepší střelce, střelce večera i jubilejních gólů, ale také dobrých brankářů. Počet účastníků letošní předlouhé sezóny byl celkem 23 borců (někteří z nich tvrdí, že jsou zatím na hostování), kteří se představili v obou dresech, což je také rekordem. Jejich účinkování je zpracováno v přiložených tabulkách, kromě 3 účastníků, kteří se zúčastnili pouze 1x, jejich zápas byl ale docela významný, což lze vyčíst z následujících řádek. V 6 zápase přišel chlapec Kopačka, vsítil 2 góly, pomohl zařídit rekordní remízu a už víc nepřišel. V 11 zápase se přišel přesvědčit kouč SK Lišov Jirka Beneda, jak jeho „mlaďasové“ trénují a tak se také zapojil, nevěda co jej všechno čeká!! Mário Fíček si jej zvolil do mužstva černochů, za které hrál poprvé, myslíce si, že si u trenéra šplhne. Zápas byl mimořádný i tím, že Fíček, Fík, Dušaneček z Bazalů, „dřívější gólostroj“Prokeš, kancléř Florián i občan prezident, byli střelci večera se 2 góly!!!! No vlastně dvougólový střelec byl i hostující kouč, který se ovšem trefil do obou branek. První dal správně bílým, druhým (i v pořadí vlastenců) ovšem docílil jejich 1500 gól. Koučův zájezd skončil v Paříži složením různých obolosů a historie Titanicu byla velmi obohacena, děkujeme. Třetím v pořadí byl přílet Draka, který v 17 zápase přiletěl oslavit své jmeniny, ač gól nedal, s bílými vyhrál. Posléze v Paříži vypil obligátní půllitr Kofoly a odletěl zase domů, kurýrovat zdravíčko i holuby.

            Za zmínku stojí také 13 zápas, nejen z pozice čísla, byl posledním v roce 2016, vyhráli černí 14:9, padlo v něm nejvíc jubilejních gólů – 6 a všech 11 borců ( 5B a 6Č) bylo střelecky úspěšných, proto asi také byl aktuální stav 18:18 na body při skóre 131:131!! Střelecká úspěšnost všech aktérů zápasu podnítila pana prezidenta k prolistování historických záznamů, zda se to již někdy podařilo. Ano, bylo to již 5x, z toho 3x hned v prvním ročníku ČB ligy a nejčastěji se jednalo o poslední zápas. Poprvé to bylo ve druhém zápase, kdy hrálo 5 bělochů a 6 černochů se skórem 17:13 pro bílé, další výhra bělochů,(byli 4) 14:13 (černochů5) byla ve třináctém zápase a v posledním zápase sezóny 2010/11 4 běloši a 5 černochů docílilo 4 jubilejních gólů a skóre 18:16 pro černé. Poslední zápas ročníku 2011/12 v němž pouze 3 běloši a 3 černoši docílili 3 jubilejní góly, přinesl výhru 17:15 bílým. Konečně poslední zápas ročníku 2014/15 přinesl remízu 12:12 a 4 běloši a 4 černoši se podíleli i na 6 jubilejních gólech.

            Do celkového hodnocení neodmyslitelně patří souhrn „vlastenců“, kterých bylo o jednoho více oproti loňsku, tedy 7 kousků. Ten druhý v pořadí byl už popsán, zbývá jen doplnit, že černí i díky vlastnímu gólu, prohráli. Totéž už bylo i v 7 zápase, kdy černý novic Trčka vlastňákem pomohl bílým k výhře. To ve 14 zápase opět černoch, tentokrát chlapec z Bazalů, při vlastenci málem utrhl pumelicí tyčku branky a černí opět prohráli. Pak se situace začala pro černé vylepšovat, protože v 19 zápase tuplovaný střelec „tupl gólů“ běloch Šauer trefil vlastní branku a bílí prohráli. Ještě větší potěšení černochů způsobil ve 22 zápase bílý oslavenec Aleš Mrak, který v pořadí pátým vlastencem docílil 1750 gól černých, a bílí prohráli. Ve 25 zápase opět běloch, tentokrát Fíček ačkoliv vlastence dal, tak s bělochy vyhrál. Poslední kousek padl ve 27 zápase a dal ho opět běloch „gólostroj“ Prokeš a tímto docílil 275 gól černých, přesto ale bílí vyhráli. Je vidět, že ne vždy vlastní gól mužstvo potopí, což je dobře.

            Jak je výše uvedeno odehrálo se 31 zápasů, ve kterých se prostřídalo 23 borců, a žádný z nich neodehrál plný počet. Nejvíce jich odehrál Mario Fíček, 29 z toho 17 zaB a 12 zaČ, těsně za ním skončili Prokeš a novic Trčka se 28 a na pomyslné třetí příčce „prezidentská kancelář“ Florián, Hart a novic Kosař, který měl téměř paritu – 13x zaB a 14x zaČ. Ta se povedla borci Kršíkovi, který ve dvou ucelených blocích (zápasy 8 -11 a 15 – 22) odehrál za obě mužstva po 6 zápasech a novici Zdenčímu Bambulemu, který každému mužstvu pomohl ve 3 zápasech. Novic Puchinger pak jako jediný hrál jen za bělochy a sice 6x. Poměrně bez problémů probíhala počáteční volba mužstev pověřenými borci, když pomineme klasické opoždění známých borců, překvapil při prvé volbě novic Kučera. Na dotaz, proč volil převážně klub důchodců, sdělil, že volil zkušenost a jiná jména prý neznal. Drtivá většina borců volila celkem 3x, čtyři borci pouze 2x a tři borci 4x. Nejlepším volitelem byl A. Mraček, který 3x/3 vyhrál a jediný měl 9 bodů. Dále byli velmi úspěšní borci Finger a Trčka 7 bodů ze 3 pokusů a „tupl střelec“ Šauer 7 bodů ze 4 pokusů. Naopak ani bod nezískal Dáda Gregor ze 2 a „Houmr“ ze 3 pokusů. Úspěšnost jejich volby se vcelku promítla v konečném hodnocení všech borců a zápasů a bude to zřetelné v tabulkové části.

            Nezvykle dlouhá sezóna zajistila další rekordní úrodu v zisku bodů jednotlivých hráčů, protože tradiční vítěz této kategorie Prokeš dosáhl poprvé celkem 50 bodů (loni 34, předloni 42,47, 38), z toho 27 bodů za bílé, což bylo nejvíce. Dařilo se i ostatním borcům, protože dalších 6 borců překročilo hranici 40 bodů a dokonce 3 z nich jsou důchodci!! Jeden z nich, excelentní střelec „tuplgólů“ Šauer, získal 30 bodů zaČ (rozuměj černé), což bylo nejvíce a celkem jich měl 44. Zde je nutné také připomenout i rub ve sběru bodů jednotlivými borci. V celkovém počtu proher je na tom nejhůře pan kancléř Florián se 13, následuje ho Mario Fíček se 12 a prezident s „mámou“, „Trčim“ a Matym“ s 11. Bližší podrobnosti lze dohledat opět v tabulkách, které jsou přílohou. Body se dají vydobýt nastřílenými góly, kterých jak už jsme uvedli, padl rekordní počet. Vážení přátelé ano, už jsme v počátku hodnocení připomínali další “resuscitaci“ novými borci, při své skleróze si myslím, že je třetí. Noví borci se od počátku předháněli, aby své nominace do zápasů potvrdili, jak výkony, tak zejména góly. Podařilo se jim vstřelit  24x jubilejní branku, někteří i vícekrát a Kučerovi se povedlo v jednom zápase zatuplovat. Zatuplovat se podařilo i „mazákům“ Prokešovi a Chmelovi (2x), ovšem „zlatý hřeb“ zatloukl Dušaneček z Bazalů ve 28 zápase, kdy mu nestačil „tupl gól“ a tak dal i třetí jubilejní. Z tabulky střelců jubilejních gólů i dalších vyplynulo, že ani 2 jubilejní „houmrany“ nestačily „Houmrovi“ Tesařovi, aby z 5 zápasů, vydoloval alespoň bod. To Zdenčímu Bambulemu, který sice na gól ještě čeká, vyneslo šest zápasů celkem 8 bodů. Obdobné to bylo i v kategorii střelec večera, ve které se prosadili 2 novici a doplnili skupinu na 11 borců. Nejlépe se dařilo Kosařovi, který byl celkem 12x střelcem večera, z toho 9x sólo, dobře mu sekundovali i starousedlíci, Fíček 8x, s „mámou“ 7x a také oba 3x sólo. Z toho vyplývá, že tyto údaje je nutné doplnit konkrétními čísly vstřelených branek. Nejvíce se dařilo Kosíkovi, který nastřílel celkem 92 gólů, rozdělil je, 47 zaB a 45 zaČ, kdyby neměl zaČ 2x nulu, mohl překonat dosavadní rekord Kršíka ze sezóny 2011/12, což je 93 gólů (tenkrát ale pomáhal Vláďovi i Vašek). Na druhém místě byl Fíček se 76 góly (51 zaB a21 zaČ) a těsně za ním byl Chmel se 70 (49 zaB a 21 zaČ), ostatní údaje budou opět v podrobných tabulkách a nejlepší čísla budou v červené barvě. Nejvíce gólů v zápase vsítili, zaB Chmel 7, Fíček a Kosař 6, zaČ Kosař 8, A. Mraček 7, Mlýnek a Chmel 6. Jen připomenu pro informovanost všech a hlavně naší mládeže, zatím nedostižných 13 gólů Trněného Draka, které dal v prvním ročníku ČB ligy v 17 zápase 24 února 2011, který byl jeho 10 za Titanic. Nové koště dobře metlo!!

            Na závěr je nutné opět připomenout správné dodržování pitného režimu po vyčerpávajícím výkonu. Tento výkon byl předváděn v rekordním počtu zápasů, jak je výše uvedeno a tak je samozřejmé, že i doplňování vydané energie, bylo také rekordní. V minulosti dostatečně vysvětlený pojem „Rumunsko“ byl ve hře při závěrečném hodnocení 29 zápasů (2x 0) a celkem se 129x pozdvihovalo po zaznění krásného zvonu!! Je to také nový rekord, když předloni to bylo 104x. Statistika pitného režimu je „mladší“, neboť byla zavedena v sezóně 2012/2013 a před zahájením té letošní dlouhé, jsme evidovali 394 pozdvihování. Průměrný počtář si již určitě uvědomil, že jsme přeskočili už i jubilejní 500, což bylo ve 24 zápasu. V loňském roce byl odsouhlasen návrh prezidentské kanceláře přednesený panem kancléřem, že nemusí být každý jubilejní gól „prometaxován“, ale může být oslaven vložením obolosu v částce 100 Kč do naší kasy. Nelíčená radost našeho ministra financí byla celkem 21x a to je také zatím rekord. Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly ovšem všeho moc, někdy škodí. Po různých připomínkách, diskusích, návrzích, doplněních, dotazech a vyhodnocení dosavadního průběhu se navrhuje: Každý jubilejní gól oslavit vložením částky 100 Kč (5 Eur) do společné klubové kasy a bude mu za to zazvoněno. Pokud bude euforie střelce tak veliká, že se bude cítit nedoceněn, nebude mu bráněno rozšířit rundou řady „Metaxa klubu“. Pozdvihování drobných kalíšků po předcházejícím zazvonění by následovalo při krásných oslavách přibývajících roků, jmenin, zvýšení důchodu, narození dětí a vnoučat, případně pěkného rendezvous a samozřejmě přeměnu „techtlí v mechtle“ a naopak a co ještě dobrého život připraví!?? Takto budou přesně podchyceny jubilejní góly a příští sezónu bude zaveden nový titul pro jejich nejlepšího střelce – výrazný sponzor Titanicu.

            Opravdu poslední odstavec bude věnován vzájemnému přístupu, respektu, vztahům a vzájemné úctě ke dnes už dvacetileté historii našeho senior klubu. Uzavřeli jsme po všech stránkách úspěšný rekordní rok, zmíněnou třetí revitalizací jsme docílili počtu 23 hráčů v ČB lize. 26 zápasů absolvovalo vždy nejméně 12 hráčů, ve 12 zápasech bylo 15 -16 hráčů, z toho 16 v zápasech, 28 – 30. V posledním zápase nás bylo jen 10 a na první zápas venku se nás sešlo už jen 9. Soupeř přijel nakonec také s 9  a tak, když nakonec přiletěl i pohádkový Drak převážil bezchybným výkonem v roli brankáře i libera výsledek, v naší výhru. Ovšem na druhý zápas jsme se už bohužel, vůbec nesešli a soupeř musel odjet. Vyslovuji přesvědčení, že to byla jen shoda náhod a problémů, které zabránily sehrát utkání. Bylo by hezké opět přes léto několik zápasů sehrát, budeme muset všichni zodpovědně přistoupit k nominaci a včas hlásit neúčast, zejména ti, kteří jsou na hřišti něco platní. Střízlivě musíme ale konstatovat, že to určitě nebude 6 -10 zápasů, jako před 15 až 20 léty. Nezapomeňme poděkovat našim lepším polovičkám za pochopení pro naši hru, protože nás věřím, že bez zbytečných připomínek a skrupulí pouští udělat si žížu, někdy dokonce velkou. Chvályhodné od nich je i to, že nás nechají tu žížu také zahnat!! Hlásím poslední!!

Sezóně 2016/17 nazdar a nadcházející  2017/18 zdar! Ať žije senior klub Titanic Štěpánovice!     

                 

PoÚtStČtSoNe
                                          
Titanic Štepánovice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout